Laptopu nasıl kullanmalıyım?

Kachovvvv

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 8-9 aydır kullandığim Gaming laptopu oyun aynerken şarja takilı bir şekilde bostayken şarjdan çıkarıyorum sebebi ise şarja taktiğin zaman fanlar çok hızlı dönmeye basliyor ve ısınıyor laptop. Bu sorunu hala cozemedim bana yardımcı olabilir misiniz?

Yaklaşık 8-9 aydır kullandığim Gaming laptopu oyun aynerken şarja takilı bir şekilde bostayken şarjdan çıkarıyorum sebebi ise şarja taktiğin zaman fanlar çok hızlı dönmeye basliyor ve ısınıyor laptop. Bu sorunu hala cozemedim bana yardımcı olabilir misiniz?
Laptoplarda prize takılıyken ekran kartı tam güçte çalışır, yani tam performans verir. E tam güçte çalışınca da ısınıyor, fanlar ondan uçuyordur prize takılıyken. Prizden çektiğinizde, iyi bir soğutmaya sahipse, ekran kartının harcadığı güç çok düşük olacağından fanların coşmasını gerektirecek bir sıcaklık oluşmuyordur.

Ama yanlış anladım herhalde. Siz boşta da mı çok hızlı dönüyor diyorsununz?
Eğer böyleyse arka planda çalışan uygulamaları bi kontrol edin. @Kachovvvv

laptoplarda prize takılıyken ekran kartı tam güçte çalışır, yani tam performans verir. E tam güçte çalışınca da ısınıyor, fanlar ondan uçuyordur prize takılıyken. Prizden çektiğinizde, iyi bir soğutmaya sahipse, ekran kartının harcadığı güç çok düşük olacağından fanların coşmasını gerektirecek bir sıcaklık oluşmuyordur.

Ama yanlış anladım herhalde. Siz boşta da mı çok hızlı dönüyor diyorsununz?
Eğer böyleyse arka planda çalışan uygulamaları bir kontrol edin. @Kachovvvv

Boşta oyun inerken 60 derece prize takılıyken su derece işlerine bayağı takıldım ben yük altında 90.

Boşta oyun inerken 60 derece prize takılıyken su derece işlerine bayağı takıldım ben yük altında 90.
Oyun inerken pek boşta sayılmaz. Bayadır macun yenilemesi yapmadıysanız macun yenileyin. Yük altında 90-95 olabilir soğutma bloğu iyi değilse ve macun yenilemesi yapmadıysanız.

Geri
Yukarı