Laptopu oyun oynarken şarjda kullanmak sağlıklı mı?

Century

Femtopat
Daha fazla  
Yeni bir laptop aldım ve şarjdan çektiğimde FPS'in düştüğüne tanıklık ettim. Sürekli şarjda tutmanın zararlarını da bildiğim için aklıma ilk gelen bataryayı çıkarmak oldu. Biraz araştırmadan sonra bataryasız kullanmanın donanımlara zarar verdiğini öğrenmiş oldum ama karşıt fikirlerin çokluğundan dolayı hala emin değilim. Kısa ve öz bir yorum yapabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken prizde bırakın laptopu. Oyun oynamadığınız sırada da prizde kalması bir sorun teşkil etmez. Haftada 1 kere prizden çıkarıp pilini bitirin laptopun.

Yeni bir laptop aldım ve şarjdan çektiğimde FPS'in düştüğüne tanıklık ettim. Sürekli şarjda tutmanın zararlarını da bildiğim için aklıma ilk gelen bataryayı çıkarmak oldu. Biraz araştırmadan sonra bataryasız kullanmanın donanımlara zarar verdiğini öğrenmiş oldum ama karşıt fikirlerin çokluğundan dolayı hala emin değilim. Kısa ve öz bir yorum yapabilir misiniz?
Ben tavsiye etmem oyun oynuyorsanız bataryayı çıkarın.

abimde monster var pes açtığında şarjda oynuyoruz bir sıkıntı yok şarjdan çektiğinde baya kasmaya başlıyor. Aradık Monster'i sorduk dedik bu normal mi diye. bilgisayar tam güce şarj olurken geçiyor oyun oynarken şarjda kullanın falan demişlerdi

Her bataryanın belli bir ömrü var. Şu anda çoğu bilgisayar üreticileri tasarruf kipi adı verdikleri uygulamayı hayata geçirdiler. Bu olay bataryayı sürekli %60'da tutar. %60'da kalması bataryadan maximum derecede verim almanı sağlar. Kullandığın model ne bilmiyorum ama ekran görüntüsüyle yazıyı beslemek isterim.

c23e7d8af989ee802296cb65c3cde29477974583.png

Bilgisayar pirize takılı kullanabilirsiniz pil dolduktan sonra bilgisayar gücünü doğrudan prizden alacaktır batarya kullanılmayacağından bir zarar gelmez. Bataryanın ölmemesi için en az haftada bir pili boşaltın yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı