Laptop’u Prize Takınca Şalter Atıyor

Serdar ak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar benim bilgisayar biraz eski ama hep sorunsuz çalışıyordu. Yine normal bi zamanda taktım ve bütün evin elektrikleri gitti, şalterlere baktık ana şalter inmiş. Sonra başka prizde denedik çalışmaya başladı. Sınav yüzünden bayağı zaman açmadım, bir işim vardı açıyım dedim önce prize taktım daha ucunu bilgisayara takmadan şalter yine attı. İnternette 50 TL’ye var hatta modeline ve kaç Volt ve kaç amper olduğuna baktım uyuşuyordu. Sizce almalı mıyım? Evde çalışan diğer aletleri kapatıp denemek istiyorum ama şalter atınca yangın veya bozulma gibi bir şey olur mu?

Başka prizde tekrar dener misiniz? Eğer başka prizde şalter atmıyorsa o prizde sorun olabilir.
Prizde kısa devre var gibi duruyor. O prize saç kurutma makinası gibi alet tak sigorta gene atarsa sorun prizde.
Başka odada da atıyor, prizde sıkıntı yok laptop hariç her şeyi kullanıyorum o prizde. Acaba kablo tozlanmış olabilir mi? Çünkü durup dururken oldu hiç elektrik kesilmesi falan olmadı diye hatırlıyorum. Temizlesem işe yarar mı?

Başka odada da atıyor, prizde sıkıntı yok laptop hariç her şeyi kullanıyorum o prizde. Acaba kablo tozlanmış olabilir mi? Çünkü durup dururken oldu hiç elektrik kesilmesi falan olmadı diye hatırlıyorum. Temizlesem işe yarar mı?
Şarj aletini değiştirmen gerek o zaman. Toz ile alakası yok kapalı devre sonuç olarak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı