Laptopu şarja takarken prizden ışık parladı

yukionii

Picopat
Daha fazla  
Laptopumu şarja taktığım prizden bir anda beyaz bir ışık parlaması geldi, sesle beraber. Takarken oldu bu olay ben de çıkarıp tekrar taktım dümdüz kullanayım dedim. Her açtığımda yaptığı gibi güncelleme yapıyordu ama Windows alt çubuğundaki simgeler yanıp sönünce bir gerildim. Görev yöneticisine girdim sistemle alakalı bir şey antimalware ile birlikte aşırı CPU tüketiyordu kullanım %98'lere vurdu bir ara. Yanıp sönme olayı 2 defa falan oldu ben de şarjdan çektim laptopu, şu an normal ama acaba bir şey mi oldu diye tereddüt ettim.
Fikirleriniz nedir?
Not: Windows orijinal değil, akrabamın laptopu ve bilgisayarcıda yüklettiğini söyledi.

Son düzenleme:
Benim eski lptopta sıkça oluyordu sigortalar atıyordu her prize taktığımda üçlü kablo ile kullanırsan bununla karşılaşmıyorsun.

Laptop zarar gördü mü acaba?
Bu durumdan zarar görmedi herhangi bir performans düşüşü ya da parçada sıkıntı olmadı ben bu şekilde belki 15-20 kere o kıvılcımı çıkartmışımdır sonrasında üçlü ile takmaya başladım bir sıkıntı olmadı aynı prizde neyi taksam olmuyordu bu lakin laptop taktığımda ya evin içindeki ya da sitemin elektrik odasındaki bizim evin sigortası atıp durdu riske atmayın üçlü ile kullanın bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.

Bu durumdan zarar görmedi herhangi bir performans düşüşü ya da parçada sıkıntı olmadı ben bu şekilde belki 15-20 kere o kıvılcımı çıkartmışımdır sonrasında üçlü ile takmaya başladım bir sıkıntı olmadı aynı prizde neyi taksam olmuyordu bu lakin laptop taktığımda ya evin içindeki ya da sitemin elektrik odasındaki bizim evin sigortası atıp durdu riske atmayın üçlü ile kullanın bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.
Tamamdır.

Geri
Yukarı