Laptopu şarjdan çıkarınca FPS kaybı

Ofg90

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, GTX 1650 ekran kartı var laptopta. Şarj takılı değilken oyuna girince düşük FPS alıyorum. Şarja takınca FPS 60 oluyor bir anda. Şarja takılı olmadığı halde nasıl yüksek FPS alabilirim? Ve neden böyle oluyor merak ettim gerçekten.

Arkadaşlar merhaba, GTX 1650 ekran kartı var laptopta. Şarj takılı değilken oyuna girince düşük FPS alıyorum. Şarja takınca FPS 60 oluyor bir anda. Şarja takılı olmadığı halde nasıl yüksek FPS alabilirim? Ve neden böyle oluyor merak ettim gerçekten.

Şarja takılıyken sistem tam güç çalışırken şarjdan çıkardığınız zaman daha uzun süre kullanmanız için verimlilik moduna geçer. Bu da GPU ve CPU'ya giden TDP değerini düşürür dolayısıyla GPU ve CPU daha düşük saat hızlarında çalışıp daha az performans verir. Dilerseniz güç seçeneklerinden değiştirebilirsiniz ama tavsiye etmem. Zararı dokunmaz evet. Ama sürekli o modda tutmanız günlük kullanımda pilin çalışma süresini etkileyebilir.

Güç aldığı için yüksek FPS veriyor olabilir mi? :D performans moduna ayarlaman gerekiyor.

En yüksek performans modunda, Full dolu batarya ile giriyorum. Arada üç beş FPS olsa tamam diyeceğim ama oyun 5 FPS'e düşüyor şarjdan çıkarınca. Ben bunun nedenini sormuştum.

Laptoplar şarja bağlıyken yüksek watt değerleri alır laptop pili bu tarzda bir watt gücü sağlayamaz bu nedenle laptoplar şarjda daha iyi performans verir.

Geri
Yukarı