Laptopu sattıktan sonraki para ile ne yapılır?

tkg

Hectopat
Daha fazla  
Laptopu verdiği düşük FPS'den kaynaklı laptopu sat cam tahmini 18k ya satarım piyasa ya göre sattıktan sonra o para ile ne yapacağım konusunda kararsızım aklıma gelen seçenekleri yazacağım laptop bu yıl almama rağmen işlemcisi ve RAM'i daha iyi olmasına üstüne RTX3050 Ti olmasına rağmen RX5500xd 8 GB ekran kartı olan model masaüstü bilgisayarın verdiği FPS'in yüzde 50'sini veriyor laptop bozuk tur filan diyenler olursa şimdiden şöyleyim garantiye götürdüm RAM taktırdım laptop da herhangi bir sıkıntı yok YouTube'daki FPS değerleri ile aynı FPS'i veriyor aklımdaki seçeneklere yazdım.
1. seçenek: Eski bilgisayarı 18k bütçe ile güncellemek ekran kartını değiştirmek ama model konusunda kararsızım eski sistemimin özelikleri:
ASUS brime B550 anakart.
Intel i5 10400F işlemci.
16 GB RAM.
RX5500x3D ekran kartı.
2. seçenek sorunlarla uğraşmaktan bıktım donanımla uğraşmayıp direk konsol almak bilgisayar kulan camda eski sistemi kullanmak ama konsol alçak samda önüme 2 seçenek çıkıyor PS5'le Xbox Series X PS5'teki özel oyunlara pek fazla ilgim olmasa da oynayabileceğim oyunlar ama oyun fiyat ı konusunda sıkıntı PS5 Xbox Series X de Game Pass ve oyun fiyat ı konusunda çok iyi durumda bu seçenekte de böyle bir sıkıntı var.
3. seçenek laptopla kasayı satıp hazır sistem almak.
4. seçenek laptopla idare edip 50 FPS dyling 1 de işkence çekmek.
Aklıma bu sorunla alakalı bu çözümler geliyor aklınıza gelen çözümleri ve ekran kartı ile konsol önerilerinizi yazın.

Laptopu sat, ikinci elden ortalama bir ekran kartı al 6-7K civarına. Tak elindeki sisteme kullan bence. Kalan bütçeyi de farklı şekilde değerlendir.

Laptop ekran kartları masaüstü ekran kartlarına göre çok düşük seviyede kalıyor. O yüzden laptopınız bozuk değil, olması gereken o zaten. Laptopı satıp 10400F yerine de 10600K alın. Ekran kartını da RX 6650 XT veya daha üst bir modele yükseltin. Çok iyi olur bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı