Biriktirilen para ile ne yapılır?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Merhaba 17 yaşında okuyorum ve para biriktiriyorum ve harcıyorum. Ailemin durumu iyi ihtiyaçlarım alınıyor ama istediğim yiyecek, tişörtü alıyorum tabii. Konsolum var ve oyun almak istiyorum ama acaba bu para ile ne olabilir ki diye düşünüyorum ama bulamıyorum. Ya oyun alacağım yada kıyafet eşya. Oyun almam bu yaşta mantıklı mı?

Neden olmasın? Oyun almanın yaşı mı olurmuş? Oynamak istediğin bir şey varsa al.
Hocam haklısınız ama geleceğe yatırım hem seneye 18 olacağım bir şeyler olacak mı kestiremiyor insan, neyse. Bir de ben öğrenci olduğum için olabilir ama bir oyun alacağım fiyatı fazla geliyor 700 mesela ama oynayacağım oyunu bundan şüphem yok, sanırım çalışsaydım bu miktar az gelirdi.

Ben bileklik aldım (Huawei band 8).
Hepsiburada'dan 1079TL'ye sipariş verdim(1150TL oldu sonra) 3 gün sonra kargoya verildi diğer gün MediaMarkt'ta 999 TL idi gittim oradan elden aldım siparişimi de iptal ettim 80 TL'de olsa para paradır.
Dün 999TL aldım bugün ve sonrasında kesinlikle kâr.
Siyah renk.

Son düzenleme:
Merhaba 17 yaşında okuyorum ve para biriktiriyorum ve harcıyorum. Ailemin durumu iyi ihtiyaçlarım alınıyor ama istediğim yiyecek, tişörtü alıyorum tabii. Konsolum var ve oyun almak istiyorum ama acaba bu para ile ne olabilir ki diye düşünüyorum ama bulamıyorum. Ya oyun alacağım yada kıyafet eşya. Oyun almam bu yaşta mantıklı mı?
Yatırım yapabilirsin, üniversitede sıkıştığın zaman falan lazım olur olmazsa da bileşik yatırıma dönersin. Altın göreöce risksiz bir yatırımdır. Yatırım araçlarına bir göz gezdirip hangisinin sana uygun olduğunu düşündükten sonra onu daha detaylı inceleyebilirsin. Tavsiyem her şeyden önce bi yatırımcı profilini incelemen ve kısa orta uzun vade planlar yapmandır.

Dolar al.

Geri
Yukarı