Laptopu Servise göndermek mi, kendi başına yapmak mı daha mantıklı?

Merhaba. Acer Nitro 5 laptopum var. Alalı 6 aya yaklaştı, fanları tozlandı ve kirlendi, termal macunu da bir enbze ömrünü doldurdu sanırım. Servise gönderip bakım yaptırmayı düşünüyorum fakat servisinin pek sağlıklı olmadığı hakkında yorumlar okudum. Servise mi göndereyim yoksa açıp kendim mi temizlik, bakımını yapayım? Ne dersiniz?
Servisten servise degisir tabii ki, hic Acer servisine laptop vermedim ama o kadar da kotu olacagini zannetmiyorum. Eger yaparim diyorsaniz kendiniz yapabilirsiniz ayni laptopu kullanan biri olarak onerim Gelid Gc-Extreme tarzi yogun macunlar kullanmaniz Kryonaut, Mx4 vs. pump out yapiyor 1 hafta sonra. Ayrica vram gibi componentler pad yerine thermal putty adinda bir macun ile sogutuluyor tavsiyem o macunu hic ellememeniz Turkiyede de bulunmasi zor oldugundan degistirmeniz de sikinti en iyisi ellemeyin, ben ellemedim.

Son düzenleme:
Bilgin yoksa bulaşma derim. Eğer bilgiliysen ve gerekli tüm eşyalara sahipsen kendin yapabilirsin hem daha ucuza gelir.
Bilgim ve tecrübem var, ondan dolayı sordum zaten.
Kendiniz açınca garanti kapsamında olup olmadığını öğrenin bence.
Garanti dışına çıkıyor diye okumuştum.
Garantisi varsa servise gönder.
Garantisi var fakat servisler hakkında olumlu yorumlar yok.

Peki arkadaşlar stokta durmuş kapalı kutuda 6 aylık cihaz hiç kullanılmamış olsa bile termal macun yenileme şart mı?

Geri
Yukarı