Laptopu sürekli şarjda kullanmak sıkıntı yaratır mı?

HasanOnurr

Hectopat
Laptopum var ve oyun oynarken sürekli şarjda kullanıyorum. Sormak istediğim şey bir zararı olur mu? Kullanmamın sebebi oyunda performans kaybı yaşamak istemiyorum. Zaten oyundayken en fazla 1 saat gidiyor şarjı.

Laptopum var ve oyun oynarken sürekli şarjda kullanıyorum. Sormak istediğim şey bir zararı olur mu? Kullanmamın sebebi oyunda performans kaybı yaşamak istemiyorum. Zaten oyundayken en fazla 1 saat gidiyor şarjı.

Eski HP teknik servis çalışanı olarak söylüyorum. Ürünü oyun oynarken şarjda olması çok daha iyidir. Ürün bataryasını çıkararak şarjda kullanmak kesinlikle yapılacak en büyük hata olacaktır diyenlerede aldırma. Sebebi ise anakarta anlık fazla elektrik ya da düşük elektrik gitmesi halinde batarya olmadığı için akımı dengeleyecek hiçbir şey bulunmayacağından anakart arıza vermesi çok olası. Servise Gaming cihazlar böyle sebeplerden geliyordu zaten. Onun dışında diyorsanız ben bataryayı hiç kullanmayacağım hep şarjda dursa ne olur, bataryanızı 2 haftada ya da 3 haftada bir 0A kadar indirip tekrar PC'yi kullanmıyor iken uzun süre 100 olana kadar bırakın. Bu ne aralıkla yapılırsa o kadar bataryanız için sağlıklı olacaktır.

Geri
Yukarı