Laptopu sürekli şarjda kullanmak sıkıntı yaratır mı?

HasanOnurr

Hectopat
Laptopum var ve oyun oynarken sürekli şarjda kullanıyorum. Sormak istediğim şey bir zararı olur mu? Kullanmamın sebebi oyunda performans kaybı yaşamak istemiyorum. Zaten oyundayken en fazla 1 saat gidiyor şarjı.

Laptopum var ve oyun oynarken sürekli şarjda kullanıyorum. Sormak istediğim şey bir zararı olur mu? Kullanmamın sebebi oyunda performans kaybı yaşamak istemiyorum. Zaten oyundayken en fazla 1 saat gidiyor şarjı.

Bataryaya zarar verebilir uzun sürede batarya çıkarılabilir ise çıkarıp kullanabilirsin. Performans kaybı içinde Denetim Masası guç seçenekleri deyip yuksek performans veya nihai performansı seç ve gelişmiş seçenkleri değiştir deyip işlemci güç tüketimi ayarından pilde kısmını arttır

Artı -2 Eksi
Eski tip laptoplarda batarya çıkarılıbilir olduğu için bataryayı çıkarıp şarjda kullananlar var,
örneğin ben 3 yıldır laptobu bataryasız şarjda kullanıyorum.

Fakat yeni nesil laptoplarda batarya anakart üzerine sabitli olduğu için uzun süreli şarjda oynarsanız yeni batarya almak zorunda kalırsınız.

Artı -2 Eksi
Alakası yok. Laptoplar oyun oynarken/ ağır iş yaparken şarjda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Kesinlikle zararı olmaz!

Aksine şarjda kullanmak daha sağlıklıdır. Ağır iş yaparken pilde kullanmak pek sağlıklı değildir. O yüzden insanlar şarjda daha çok performans alıyor.

Alakası yok. Laptoplar oyun oynarken/ ağır iş yaparken şarjda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Kesinlikle zararı olmaz!

Aksine şarjda kullanmak daha sağlıklıdır. Ağır iş yaparken pilde kullanmak pek sağlıklı değildir. O yüzden insanlar şarjda daha çok performans alıyor.
Ek olarak yine de arada bataryayı boşaltmanızı öneririm. Uzun süre 80'in üstünde kalan Lityum İyon bataryaların şişme yapabildiği gözlemlenmiştir.

Kesinlikle zararı olmaz!

Nasıl zararı olmaz kardeşim kendi laptopumdan biliyorum 3 ay iş için sürekli şarjda kaldı ve o zamandan beri şarjı yarım saat gidiyor.

Nasıl zararı olmaz kardeşim kendi laptopumdan biliyorum 3 ay iş için sürekli şarjda kaldı ve o zamandan beri şarjı yarım saat gidiyor.

Benim direk batarya bozuldu değiştirmek zorunda kaldım zararı oldukça var @burakcteino laptoplar oyun oynarken ve ağır iş yaparken şarjda kullanılmak üzere tasarlanmıştır derken? Öyle bir şey yok sen nasıl bir laptoptan bahsediyorsan bilemem bataryalar zarar görüyor kendimde yaşadım, ayrıca o yüzden şarjda insanlar daha fazla performans almıyor dostum işletim sistemleri az ısınması ve pili çok tüketmemesi için kaynaktan kısar bunu kendinde değiştirebilirsin fakat şarj hızlı biter ısınma sorunu yaşarsın gibi gibi.

Hayır olmaz yeni nesilse eğer tabii çünkü yeni nesil laptoplar şarj %100 olduktan sonra tüm gücü adaptörden çekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı