Laptopum 96 dereceye kadar ısınıyor

Batuhan46

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar burada daha önce ısınma konusunda yine konu açmıştım.Tavsiyeler üzerine bilgisayarcıya gidip temizlettirdim. İlk bir ay faydası oldu ama ondan sonra işlemci sıcaklığı 95-96 derceleri gördü. Hatta aşırı ısınıyor diye kendini kapatıyor. Bunun çözümü yok mu? İşletim sistemi Windows 10. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerini ve ne yaparken ısındığını söylemeden size önerebileceğim tek şey laptopu tost makinesi olarak kullanmanızdır. Lütfen sistem bilgilerinizi paylaşın.

Soğutucu bakır boru içerisindeki su özelliğini kaybetmiştir. En etkili yöntem en yüksek işlemci durumunu değiştirmektir. Güç ayarlarına girin gelişmiş ayarlara basın işlemci güç yönetiminden pilde ve prizde olan işlemci durumunu 100 den 80 e indirin. Sorun kesin olarak düzelir. Bu yapılan işlem arabalardaki turbo mantığı gibidir. Belirli bir hızdan sonra turboyu açar daha fazla yakıt tüketir. Bilgisayarda ise ısı olarak geri dönüş yapar.

Virüs taraması yapıp, söylemiş olduklarınızı uygulayacağım. Teşekkür ederim tüm cevap verenlere.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı