Laptopum oyun açar açmaz ısınıyor

O özellikte laptop kullandım. Asus mu markası. Oyun performansı denemedim ama normal işler için internet vs. bile performans olarak beğenemedim. Bu arada dereceniz normal niye tedirgin oldunuz. Ben de oyun laptopu var ve oyuna gireyim 70 derecelerden 85 derecelere çıkıyor. PUBG özellikle yoruyor.
Aynen Asus marka . Ben pc den fazla anlamam ama ısınmanın çok olduğu söylendiği için tedirgin oldum.

Asus'un o laptoplarında sorun olabiliyor. Aldığınız ürün X542UR olması lazım. Bir arkadaşımda vardı memnun değildi performans olarak. Servisine verince problem çıkmıştı. Haloldu deyip göndermişler yalnız performansından yine de memnun kalamadım. Asus üst seviye laptoplarında iyi işler çıkarabilir ama alt seviye laptoplarında çok önemsediklerini düşünmüyorum. Kronik problemli modelleri mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski Casper dizüstü bilgisayarım 90 dereceye kadar çıkıyordu. Günümüzde oyun bilgisayarlarında 89 dereceye kadar ısınanları da gördüm. Performansı düşmüyorsa sorun olmaz kullanabilirsiniz.

Eski Casper dizüstü bilgisayarım 90 dereceye kadar çıkıyordu. Günümüzde oyun bilgisayarlarında 89 dereceye kadar ısınanları da gördüm. Performansı düşmüyorsa sorun olmaz kullanabilirsiniz.
70 derece yüksek bir sayı değil laptop için. Hatta iyi bile denebilir. Hemen ısınması da normal. Herhangi bir sorun yok.
Teşekkürler sağolun 😉

U serisi işlemciler tasarruf odaklı çalışıyor. Yalnız açar açmaz ısınması da normal değil. Güç seçeneklerinden "Yüksek Performans" seçin.
Yüksek performans seçerse daha fazla ısınır. Çünkü sürekli %100 işlemci gücünde çalışır. Dengeli seçmek daha verimli.
5 dk içinde 70 dereceyi buldu.

Sağ ol kardeşim deneyeceğim.
70 derece yüksek bir rakam değil. Ben de bugün macun temizliği yaptım. Yük altında 75 derece oluyor ve gayet iyi.

@1ht1baron %100 çalışmaz. Son hızda çalışır. Oyun oynuyorsa onu kullanmalı denesin diye yazdım zaten olmazsa eski haline getirir zor bir şey değil. Sorun aniden yükselen ısı sorunu.

@1ht1baron %100 çalışmaz. Son hızda çalışır. Oyun oynuyorsa onu kullanmalı denesin diye yazdım zaten olmazsa eski haline getirir zor bir şey değil. Sorun aniden yükselen ısı sorunu.
Gayet normal seyrinde olması gereken değeri niye bu kadar sorun gibi gösteriyorsunuz halen anlamadım. Oyuncu laptopu kullandığım halde aniden yükselir sıcaklık. Bu olması gereken durum. Oyundan yarım saat sonra yükselecek hali yok ki o laptop için 70 derece çok iyi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı