Laptopum tamir edildikten sonra FPS değeri düştü

İşletim sistemi
Windows 10
Elektrik ile alakalı aşırı bilgim yok ama bataryanın gireceği pinleri dikkatlice kontrol edin mümkünse ışık tutarak.
Oksitlenme vb yoksa kullanmayı deneyebilirsiniz.
Ayrıca sıvı teması hangi bölgeye olmuştu bataryayı etkilemesi zor gözüküyor.
Klavyenin üzerine döküldü.
Bataryanın değerlerine de baktım
19V 2.37A 45W mış.

Klavyenin üzerine döküldü.

Kimseyi suçlamak istemem fakat sıvı dökülmesinden aynı anda disk+batarya bozulması zor gibi sıvı ne kadar döküldü? Dolandırılmışsınız gibi duruyor.
HP marka i3 5005U laptopum vardı ve klavyeye çay dökmüştüm yarım çay bardağı kadar.
Bataryamda bir sorun yok hala daha aynı laptopu kullanıyorum bazen.
İçini açıp klavye ve klavyenin altındaki metal bölgeyi( ne deniyor bilmiyorum) güzelce temizleyip geri takmıştım ve asla batarya ile alakalı bir sorun yaşamadım.
Ama ilk başta dediğim gibi bataryanın pinlerini kontrol edin ve yapabiliyorsanız laptopu açın.
Açmayı bilmiyorsanız bile YouTube'dan öğrenebilirsiniz.
1 tane ufak yıldız tornavida gerekli sadece.

Kimseyi suçlamak istemem fakat sıvı dökülmesinden aynı anda disk+batarya bozulması zor gibi sıvı ne kadar döküldü? Dolandırılmışsınız gibi duruyor.
HP marka i3 5005U laptopum vardı ve klavyeye çay dökmüştüm yarım çay bardağı kadar.
Bataryamda bir sorun yok hala daha aynı laptopu kullanıyorum bazen.
İçini açıp klavye ve klavyenin altındaki metal bölgeyi( ne deniyor bilmiyorum) güzelce temizleyip geri takmıştım ve asla batarya ile alakalı bir sorun yaşamadım.
Ama ilk başta dediğim gibi bataryanın pinlerini kontrol edin ve yapabiliyorsanız laptopu açın.
Açmayı bilmiyorsanız bile YouTube'dan öğrenebilirsiniz.
1 tane ufak yıldız tornavida gerekli sadece.

Sıvı teması olduğu gün laptopu ters çevirdim. Bir 5 dakika falan öyle durdu sonra açma düğmesine bastım Windows kurtarma moduna aldı sonra kapandı her seferinde aynı şey gidip tamirciye götürdüm bana bataryanın kullanılmaz halde olduğunu aynı şekilde birkaç parçayı da değiştirdiğini söyledi.
Yani batarya çalışıyor olabilir fakat laptopumun içinde şu anda bir batarya yok.

Sıvı teması olduğu gün laptopu ters çevirdim. Bir 5 dakika falan öyle durdu sonra açma düğmesine bastım Windows kurtarma moduna aldı sonra kapandı her seferinde aynı şey gidip tamirciye götürdüm bana bataryanın kullanılmaz halde olduğunu aynı şekilde birkaç parçayı da değiştirdiğini söyledi.
Yani batarya çalışıyor olabilir fakat laptopumun içinde şu anda bir batarya yok.

Ters çevirirken daha da yaymışsınız sanırım ve bu da aynı anda diskinizin ve bataryanızın değişme durumuna açıklıyor gibi.
Olan olmuş yapacak bir şey yok.
Batarya satın almak istiyorsanız anakartta bataryanın gireceği yeri ve anakartı kontrol etmeniz lazım.
Anakart üzerinde tam olarak nereleri kontrol etmeniz gerektiğini bilmiyorum bunun için yeni konu açarsanız bilenler yardımcı olabilir.
Bu arada dediğim şey üzerinden ekran kartı sürücünüzü kurdunuz mu?

Ters çevirirken daha da yaymışsınız sanırım ve bu da aynı anda diskinizin ve bataryanızın değişme durumuna açıklıyor gibi.
Olan olmuş yapacak bir şey yok.
Batarya satın almak istiyorsanız anakartta bataryanın gireceği yeri ve anakartı kontrol etmeniz lazım.
Anakart üzerinde tam olarak nereleri kontrol etmeniz gerektiğini bilmiyorum bunun için yeni konu açarsanız bilenler yardımcı olabilir.
Bu arada dediğim şey üzerinden ekran kartı sürücünüzü kurdunuz mu?

Bir video izlemiştim orada diyordu ki ters çevirerek sıvının akmasını sağlamalısınız.
Bu yüzden onu yapmıştım, zararlı bir etkisi olduğunu bilmiyordum.
Driverı kurmadım biraz yoğundum PC'yi açmadım.
Bir de ben bataryayı kendim mi satın alıp takayım yoksa bilgisayarcıya mı vereyim?
Öneriniz nedir?

Bir video izlemiştim orada diyordu ki ters çevirerek sıvının akmasını sağlamalısınız.
Bu yüzden onu yapmıştım, zararlı bir etkisi olduğunu bilmiyordum.
Driverı kurmadım biraz yoğundum PC'yi açmadım.
Bir de ben bataryayı kendim mi satın alıp takayım yoksa bilgisayarcıya mı vereyim?
Öneriniz nedir?

Batarya takması basit bir işlem, pinleri oturtacaksınız ve çentikleri çekeceksiniz. Kendiniz yapabilirsiniz.

Elektrik ile alakalı aşırı bilgim yok ama bataryanın gireceği pinleri dikkatlice kontrol edin mümkünse ışık tutarak.
Oksitlenme vb yoksa kullanmayı deneyebilirsiniz.
Ayrıca sıvı teması hangi bölgeye olmuştu bataryayı etkilemesi zor gözüküyor.

Notebook'un batarya pinlerine içten veya dıştan zarar vermediyse tekrar uygun bir batarya alıp kullanabilirsiniz. Bu arada bende kendimce fikirlerimi söylemek istiyorum. Klavye üzerine sıvı dükülünce bence aşağıda en son zarar görecek parça HDD. Yani darbe almadığı sürece kolay kolay bozulabilen bir ürün değil. Onu geçtim taktığı HDD büyük ihtimal sıfır bir ürün değil. 500 GB bandında piyasa da sıfır HDD kalmadı. Yani Driverlar'da eksik yüklenmiş olabilir ama ölü bir HDD takmış ise aşırı düşük okuma ve IOPS değerlerinden kaynaklı FPS düşüşü de yaşanabilir. Yani en kötü bilgisayar tamircisi bile şu an HDD arızalı olsa, yeni HDD takmak yerine kötü de olsa SSD takmayı tavsiye ederdi. Güvenilir bir tamirci mi bilemem ama temiz HDD'yi alıp ürün değişikliği diye elindeki kelepir parça ile takaslamış bile olabilir.

Reis bir şey diyeceğim FPS düşmesi adam macunu sürdükten sonra işlemci civatalarını iyi takmamışsa macun ısıyı iyi iletemiyor olabilir ve laptop ısındığını için FPS düşüyor laptoplarda ısı arttıkça işlemci gücünü düşürüyor ve bu da senin Minecraft'ın kasmasına neden oluyor çevrende bilgisayardan anlayana biri varsa ona göster o tamircinin kullandığı macunda kalitesiz olabilir oda ısınmasına neden olur

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu linkten adamın dediğini yap ve bir tane oyuna gir minecraftta olur oyunu 20dk falan oyna sonra o videodaki gibi sol üsteki şeyin fotosunu at ona göre yardımcı olayım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı