Laptop'umu Pildeyken Son Performans İle Nasıl Çalıştırırım?

• Konuyu başlatan PCManyaQı
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 6B
P

PCManyaQı

Ziyaretçi
Arkadaşlar laptop'u şarjdan çektiğimde güçte azalma görünüyor, hem de öyle böyle değil. Bilgisayarda sanki 20-30 program açık sanırım, kendini güç tasarruf moduna alıyor. Bunu nasıl engelleyebilir veya bu problemi nasıl çözebiliriz? Bu arada pil seçeneklerinden yüksek performans seçili ve de Intel ayarlarından da pilde ve şarzda da maksimum performansı seçtim fakat sorun devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim masasına gir, sonra "donanım ve ses" yazanı bul ve tıkla. Ondan sonra güç seçenekleri menüsüne gel, ondan sonra "Dengeli (önerilen)" yazanın sağ kısmında "Pil ayarlarını değiştir" yazan yere tıkla. Ondan sonra "Gelişmiş güç ayarlarını değiştir" yazan yere tıklayın performansı en fazla yapmak için ATI Powerplay ayarlarını maksimum performansa ayarlayın ve "PCI Express Pilde: Kapalı" olarak ayarlayın.

Denetim masasına gir, sonra "donanım ve ses" yazanı bul ve tıkla. Ondan sonra güç seçenekleri menüsüne gel, ondan sonra "Dengeli (önerilen)" yazanın sağ kısmında "Pil ayarlarını değiştir" yazan yere tıkla. Ondan sonra "Gelişmiş güç ayarlarını değiştir" yazan yere tıklayın performansı en fazla yapmak için ATI Powerplay ayarlarını maksimum performansa ayarlayın ve "PCI Express Pilde: Kapalı" olarak ayarlayın.
Onları zaten yapmıştım. Bilgi için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı