Laptopum'un Ekran Kartı Değişir Mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TechnopatFurkan

Hectopat
Daha fazla  
Bu resimdeki laptopun ekran kartı değişir mi? Değişirse uyumlu ekran kartlarını nasıl öğrenebilirim?

Resim bu arkadaşlar;

ekraaaaann.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Modelini yazarmısın? Biz buradan bakarak hangi model olduğunu nasıl anlayabiliriz?

Yanlış hatırlamıyorsam MXM slotu varsa değişiyordu.

Fanın altındaki kartı ve ısı borusunun sonundaki vidaların altındakini çıkartabiliyorsan değişir.
Modelini veya ekran kartının modeli hangisinde yazıyor görmediğimden bu şekilde yazdım. Ekran kartı hangisi ise o çıkabiliyorsa değişebilme ihtimalin var.

Resimde fazla belli olmuyor ama ısı borusunun yolunda 2 tane yer var sondaki işlemci olduğuna göre ortadakide ekran kartıdır ve anakartla birleşik gözüküyor. Ama resimden bukadar belli oluyor fanı söküpte fotoğraf çekseydiniz kesin bişiy söyleyebilirdim. Isı borusunun ortasında kalan yerde ayrı bir kart varsa yani bir sokete bağlıysa mxm yuvasına sahiptir ve değişir ama sadece anakartla birleşikse sadece aynısıyla değişir oda bozulduğunda.Tabi bazı elektronikçiler gömülü chipleri daha güçlü chiplerle değiştirebiliyorlar ama bu işlem hem maliyetli (sıfır laptop alcak kadar) hemde stabil çalışmıyor sürekli bir sorun çıkarıyormuş.

Asus k52jt sx149d bilgisayarimin modeli fanin vidalarini sokemedim. Sabah ilk isim tornavida takimi alip sökmek olacak. Bir kac resim daha atacagım buraya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef ekran kartın resimdeki gibi.
AMD_Radeon_HD_6370M_GPU_chip.jpg

Bu chip anakarta gömülü halde geliyor herhangi bir slota takılmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı