Laptop'umun HDD'si değiştirmeye değer mi ?

VanquisheR_

Kilopat
Makaleler
21
Merhaba arkadaşlar benim elimde ASUS N53SV modelinde biraz eskimsi bir laptop var ve garantisi biteli baya oluyor. Ancak zamanında naptığımı bilmemezlikten dolayı HDD'sinde gereğinden fazla JeeFo virüsü bulunmakta, nerdeyse bütün .exe'lere bulaştı gibi. Sistem boşta bile sıcak çalışıyor veya Minecraft gibi oyunda bile aşırı ısınmalar oluyor. Sizce buna 1TB 0'dan bir HDD almak değer mi ? Çünkü bilgisayarım arızalanınca ve bunu kullanmaya mecbur kalınca böyle bir düşünce oldu.
Bir de sizce bunda 2.5 inc HDD mi var yoksa 3.5inc mi ? Ona göre alacağım yakın zamanda.
Laptop tam olarak şu : Notebook & Ultrabook - N53SV - ASUS

Belki bir bilgisayarcıya falan götürüp danışabilirsiniz. Onlarda hdd yi full resetleme ya da içini temizleme yazılımları olabilir.

Format at. Baktın format attın olmuyor ram değişimi yaparsın yada ssd alırsın cihaza takarsın. Kalan hardisk ide 2.5 aparatlar var alıp ona takarsın öyle kullanırsın.

Sistem bu şekilde ama nedense NVIDIA GeForce Experience yüklememe rağmen içindeki GT540M'i kullanamıyorum.
Adsız.jpg

GT540M'i kullanamıyorum demişsin. Ekran kartında bir sorun oluşmuş olabilir. Isınmaya gelirsek fan yuvası toz toplamış buda soğutmaya etkiliyor olabilir. ( Bence büyük bir ihtimal öyle hatta bu ekran kartını da etkilemiş olabilir. Çünkü iki blok tek fana bağlı oluyor genelde). Tavsiyem cihazı hemen bir servise götürüp temizletmek yada kendin yapabiliyorsan kendin yap ama bilmiyorsan hiç dokunma.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı