Laptopun 55-65 derece arasında olması normal mi?

Berk Emre

Picopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Yazılım - Youtuber - Modelleme
Bilgisayar 1 ayı daha yeni dolduracak hamdolsun çok memnunum ama içimi yiyen bir his var sanki bir şey olacak ya da bu normal değil dermişcesine. Bilgisayar genellikle GPU ve işlemci 55-58'lerde geziniyor orta düzey oyunlarda ETS gibi büyük çaplı oyunlarda 86 Max oluyor ama bilgisayarda genellikle ETS oynamam, Discord'a falan girerim yani. Bilgisayar ortalama 55-65 geziyor.

Normaldir efendim bende de Lenovo vardı laptopların geneli böyle, kasa aldığımda rahatlığa kavuştum GTA 5 48 derece oynuyorum. Laptoptaki bileşenler dar bir alanda olduğu için daha çok yoğunluk olur ve daha çok ısınır. 86 derece Max olması normal olabilir avrage yani ortalama sıcaklığı nedir 80'e kadar kabul edilebilir, eğer çok rahatsızsanız undervolt yapabilirsiniz Turbo özelliğini kapatarak.

Laptoplar masaüstü bilgisayarlara göre fazla ısınır. Havalar da oldukça sıcak. Yani bu değerler gayet normal.

Bilgisayar 1 ayı daha yeni dolduracak hamdolsun çok memnunum ama içimi yiyen bir his var sanki bir şey olacak ya da bu normal değil dermişcesine. Bilgisayar genellikle GPU ve işlemci 55-58'lerde geziniyor orta düzey oyunlarda ETS gibi büyük çaplı oyunlarda 86 Max oluyor ama bilgisayarda genellikle ETS oynamam, Discord'a falan girerim yani. Bilgisayar ortalama 55-65 geziyor.

Normal değerler, bir de çözüldü olarak işaretle başkası yazmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı