Laptopun açılmaması ve ışıkların yanmaması

ENES ULUSOYLAR

Hectopat
Daha fazla  
Laptopumu şarja taktım, 10 dakika sonra bilgisayarı açtım. Laptopu açtıktan 15 saniye sonra çıt diye bir ses geldi ve kapandı. Laptopu şarja taktığımda power ışığı yanmıyor. Hiçbir ışık yanmıyor, şarj aleti bozuldu desem pil devreye girmez miydi? Anakartımda bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ne olmuş olabilir ve masrafı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Devrelerden biri kızarmış olabilir. Devre değişirse 50 TL'ye bile hallolabilir. Devre değişimi ile çözülemeyecek bir sorun ise anakart değişimi gerekir. Laptopda da anakart cihazın kendisi olduğundan yüzü astarını geçebilir.

Devrelerden biri kızarmış olabilir. Devre değişirse 50 TL'ye bile hallolabilir. Devre değişimi ile çözülemeyecek bir sorun ise anakart değişimi gerekir. Laptopda da anakart cihazın kendisi olduğundan yüzü astarını geçebilir.
Peki bu anakart tamir edilebilir mi? Laptop anakart tamirleri mümkün müdür? Yani bu arıza anakart değişmeden çözülebilir mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı