Laptopun altına kitap koymak soğumasını sağlar mı?

Börtü Böcük

Kilopat
Laptopun altına kitap koymak az da olsa soğumasını sağlar mı? Laptopu soğutmak için yöntemler ve alternatif yöntemler nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 arka ayağının olduğu yere de 2'şer adet jenga bloğu koyuyorum arka taraf yaklaşık 3cm kadar yüksekte duruyor ve bu sayede daha rahat hava çekiyor fanlar.

Laptopun altına kitap koymak az da olsa soğumasını sağlar mı? Laptopu soğutmak için yöntemler ve alternatif yöntemler nelerdir?

Altına kitap koymaktan kastın fanın altına koymaksa daha kötü olur. Ama sadece ayak kısımlarına koyup laptopu havaya kaldırırsan daha iyi hava akışı olur.

Altına soğutucu alıp boş yere para vermenize gerek yoktur. Hava kanalları açık olduktan sonra kendini soğutacaktır.
Fakat termal macun değişimi ve fan temizliğini ihmal etmeyin.
Bunlar yapıldıktan sonra daha iyi bir soğutma yöntemi aramanıza gerek yoktur.

Hava kanallarını kapatmayıp, hava çıkışında masaya vs temas etmediği sürece daha az ısınıyor. Benim laptopum direkt masada durursa masa çok ısınıyor, ama hava kanallarını kapatmayıp altına yükseklik koyunca daha az ısınıyor

Hava kanallarını kapatmayıp, hava çıkışında masaya vs temas etmediği sürece daha az ısınıyor. Benim laptopum direkt masada durursa masa çok ısınıyor, ama hava kanallarını kapatmayıp altına yükseklik koyunca daha az ısınıyor
Kesinlikle öyle ısınan kısma değil de işlemcinin yer almadığı kısma kitap koyunca hakikaten ciddi fark etti.

Yeni konular

Geri
Yukarı