Laptopun bataryası yandı

uuua

Decapat
RAM
8
SSD veya HDD modeli
KINGSTON OM8PCP3512F-AA (SSD)
Ekran kartı
NVIDIA GeForce MX330
İşlemci
i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz
Şaka gibi normalde batarya için belirlenen süre 2-3 yıl ama benim 6. ayda yandı ve o zamandan beri kullanıyorum garantisi 20 güne falan bitecek garantiye yollayacağım bu neden böyle oldu? Bilgisayar prize takılı durmadı veya zorlamadım ve tasarlanan batarya kapasitesi 41771 kalan şarj kapasitesi ise 3150 :)

Şaka gibi normalde batarya için belirlenen süre 2-3 yıl ama benim 6. ayda yandı ve o zamandan beri kullanıyorum garantisi 20 güne falan bitecek garantiye yollayacağım bu neden böyle oldu? Bilgisayar prize takılı durmadı veya zorlamadım ve tasarlanan batarya kapasitesi 41771 kalan şarj kapasitesi ise 3150 :)

Gerçekten yandı mı? Kullanabiliyor musunuz bataryayı?

Hayır hocam oyun oynarken prize takılı şekilde

Bataryayı sürekli aktif kullandıysanız ömrü hızlı bitmiş olabilir. Sonuçta bataryaların ömürleri fazla değil.

Buradan bataryanın yandığını mı anladınız yani? Bataryanız muhtemelen sağlam. Başka bir sorundan dolayı oyunlar kasıyordur.

Konuyu dikkatli okursanız gerçek bir yanma yani alev alma falan değil. Sadece batarya ömrünü doldurmuş bundan dolayı "yandı" diye bir tabir kullanıyor konu sahibi.

Geri
Yukarı