Laptopun evdeki internete bağlanmaması

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
3 Gündür yaşıyorum bu problemi bir çok çözüm yolu denedim olmadı. Evdeki diğer laptoplar, telefonlar internete bağlanıyor sürekli kullandığım cihaz bağlanmıyor. İş yerine götürdüm laptopu iş yerinde bağlanıyor.
Format atmadan önce herhangi bir oyunda patch atıyordu yani web sitelerine girmiyordu fakat yamalar olsun, dosya indirme olsun örneğin epic launcher var orada bir oyuna güncelleme gelmiş iniyordu güncelleme.
Sorunun videosu: https://youtu.be/0n2_CB3lo_A

1- Tarayıcıdan ayarlar, Bağlantılardan yerel ağ ayarları, tiki kaldır.
** kutu zaten işaretli değildi dolayısıyla bu işe yaramadı **
2- DNS adresi değiştir/ekle
** DNS adresi de çözüm olmadı **
3- Elle ip vs. gir
** Girdim faydası olmadı **
4- Antivirüs kapat güvenlik duvarı kapat
** Kapattım işe yaramadı **
5- Modemi resetle baştan kurulum yap
** Resetledim kurulum yaptım düzelmedi**
6- Kablosuz şifreleme zımbırtılarını değiştir
** WPA vs hepsini denedim düzelmedi **
7- Kanal değiştir
** Modem arayüzünden kanal değiştirdim düzelmedi **
8- Format at
** Bilgisayara format attım driverları yükledim düzelmedi **
-------------------------------------------------------------------
9- Aşağıdaki çözümü denedim olmadı sanırım ''proxy'' kısmından kaynaklanıyor bir göz atın görsele.
C:\Windows\System32 klasörü içerisindeCMD dosyasina sag tiklayarak yönetici olarak çalistir seçenegi ile açiniz. Açilan Komut Istemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.

1 - ''netsh int ip reset a.txt'' (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bağzi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginizı kontrol ediniz.)

2 - Netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)
3 - ''Netsh winhttp reset proxy'' (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz)
4 - ''Netsh advfirewall reset'' (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz)
5- ''ipconfig /flushdns'' (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)
6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

QpnMPv.png

Görsel üstte:
"Doğrudan erişim proxy sunucu yok" bu kısımda sorun var sanırım.

** Sonuç olarak yine çözülmedi **

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop sağlayıcınızın sitesinden ağ bağdaştırıcının uygun sürümü indirin. Olmazsa aşağıdaki yazdığımı deneyin.

Bazı laptopların Windows 7'de sürücüleri çalışmıyor. Güncel Windows 10 varken neden eski bir sürümde takılır kalırsınız anlamam. Windows 10 format atmanızı öneririm.

Laptop sağlayıcınızın sitesinden ağ bağdaştırıcının uygun sürümü indirin. Olmazsa aşağıdaki yazdığımı deneyin.

Bazı laptopların Windows 7'de sürücüleri çalışmıyor. Güncel Windows 10 varken neden eski bir sürümde takılır kalırsınız anlamam. Windows 10 format atmanızı öneririm.

1. Laptop un kendi driver cd si var tüm driverları oradan yüklüyorum.

2. Cihazın bios'u 8 ve 10 u desteklemiyor.

Tüm cevaplar için teşekkürler. Herşeyi yaptım fakat gözümden kaçan birşey vardı Windows update :)
Güncellemeleri açtığımda bilgisayar yavaşlıyordu her güncellemeden sonra bende güncellemeleri kapatmıştım formattan sonra tüm güncellemeleri açtım herşey güncellendi ve sorunum çözüldü cevap verenlere teşekkürler.

O kadar şey dene, sorunun güncellemeden kaynaklansın. Artık güncellemeleri kapatmazsın galiba. [emoji2]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı