Laptopun hangi HDMI sürümünü desteklediği nasıl anlaşılır?

EytbEneS

Centipat
Daha fazla  
Laptop kullanıyorum ayrı bir monitör sipariş ettim 165 Hz fakat laptopumda hem mini DP hem de HDMI çıkışı mevcut. Mini DP kablosu alacağım zaten ama elimde halihazırda bir HDMI 2.0 mevcut fakat laptopumdaki çıkış 2.0'a uyumlu mu bilmiyorum. Nasıl anlayabilirim hangisini desteklediğini?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu seriden pek çok laptopın pek çok dilde incelemesine baktım ama birinde bile bu bilgiye ulaşamadım. Resmi sayfası zaten hak getire... Ekran kartı nedir? Bir de mümkünse tam modelini paylaşabilir misiniz? 17-AN0XX'teki X'ler de lazım.

Bu seriden pek çok laptopın pek çok dilde incelemesine baktım ama birinde bile bu bilgiye ulaşamadım. Resmi sayfası zaten hak getire... Ekran kartı nedir? Bir de mümkünse tam modelini paylaşabilir misiniz? 17-AN0XX'teki X'ler de lazım.

Tam modeli yazdığım gibi BIOS'ta öyle yazıyor ekran kartım GTX 1050 Ti

Tam model o olamaz, eksik. Orada da eksik yazıyor demek ki. Ekran kartının HDMI 2.0b desteği görünüyor. HDMI portu ekran kartına bağlıysa laptopın HDMI 2.0b desteği vardır diyebiliriz. Elinizde kablo varmış gerçi, monitör gelince deneyip işin aslını belirtirseniz sevinirim.

Tam model o olamaz, eksik. Orada da eksik yazıyor demek ki. Ekran kartının HDMI 2.0b desteği görünüyor. HDMI portu ekran kartına bağlıysa laptopın HDMI 2.0b desteği vardır diyebiliriz. Elinizde kablo varmış gerçi, monitör gelince deneyip işin aslını belirtirseniz sevinirim.
Monitördeki çıkış 1.4'müş boşuna o kadar aradım laptop çıkışını :')

Anladım, sağlık olsun. Emin olmak için ürünün resmi sayfasına bakabiliriz ama satıcı doğru cevap vermiştir muhtemelen. DP ile 165 Hz alabilmelisiniz o zaman, ona göre port koymuş olmalılar.

Geri
Yukarı