Laptopun HDD ışığı yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor

rilou

Hectopat
Makaleler
1
SSD taktırmıştım laptopa. Böyle oluyor hep. SSD çalışıyor farklı bilgisayarda denedim. Eskiden aç kapat yapınca açılıyordu.
Bilgisayarcıya götürmüştüm sanırım 2 kez anakart da değiştirdi ama halen aynı durumda. Sorun neden kaynaklı olabilir?
Bu arada bilgisayara taktığım farklı HDD'ler de çalışmıyor.

Bilgisayarinin SATA cikisi kart uzerinden mi yoksa bazi laptoplarda kisa bir ara kablo da olabiliyor. Eger oyleyse sorun o ara kabloda olabilir.
1627803575649.png

Kablosu kısa ve ince benimkinin.

Tamam iste eger anakarti degistirirken o karti degistirmedilerse sorun o kabloda olabilir. Istersen bir de o kabloyu degistirip dene. Anakart modeline gore internette bulabilirsin herhalde. Ama degisim yapamam dersen istersen bir bilgisayarciya gotur.
Tek çare o mu?
Şu an Pazar. Her yer kapalıdır ve 3 haftadır hiç bir şey yapamadım bu lanet şey yüzünden.
Değişimi gösteren bir video var mı?

Tek çare o mu?
Şu an pazar. Her yer kapalıdır ve 3 haftadır hiçbir şey yapamadım bu lanet şey yüzünden.
Değişimi gösteren bir video var mı?

Tek care demiyorum ama sorun buysa o kablo degismeli.
Ancak bilgisayari acmak istiyorsan ve sorun o kablodaysa bilgisayari acabilirsin ama bunun için de USB bellegin icine isletim sistemi kurup boot menuden bilgisayari USB'den baslatirsan calisir.
Ben daha onceden sabit disk olmadan bilgisayar calistirmistim USB'ye Linux kurarak.

Geri
Yukarı