Fanlar çalışıyor, görüntü yok, hdd ışığı yanmıyor

Tam CMOS yazısını üzerinde bulunan 4'lü kare şeklindeki pinlere sağ kısmı birbirine sol kısmı birbirine değdirerek çalıştıracağım. Peki aynı anda hem sağ hem sola iki ayrı tornavida ile mi yapacağım yoksa tek tek sıra ile mi?

Aynı anda 2 pine de değdirerek. Sırası ile altta ki iki pin, üstte ki iki pin, sağ alt ve sağ üst pin, sol alt ve sol üst pin olarak deneyin. Her defasında 20 sn bekleyin değdirerek. Her defasında PC'i açmaya çalışın.

Aynı anda 2 pine de değdirerek. Sırası ile altta ki iki pin, üstte ki iki pin, sağ alt ve sağ üst pin, sol alt ve sol üst pin olarak deneyin. Her defasında 20 sn bekleyin değdirerek. Her defasında PC'i açmaya çalışın.

Denedim fakat herhangi bir değişiklik yok fanlar dönüyor ekranda sinyal yok HDD ışığı yanmıyor.

Büyük ihtimal işlemci veya anakartta hasar var. OC yaparken mi bu hale düştü yoksa kendi kendine mi?

Oyun oynarken bir anda böyle oldu bilgisayar fazla ısınmış vaziyetteydi sorunun işlemcide olduğunu pek zannetmiyorum yüksek ihtimalle anakarttan kaynaklı ama artık PSU'dan da şüphelenmeye başladım şu 13 Volt'luk güç kablosunun değerlerine bakmam lazım.

Geri
Yukarı