Laptopun içinde RAM slotu yok, nasıl yükseltirim?

1ZAFO

Femtopat
Daha fazla  

ASUS X541SA-XX008T Intel Celeron N3060 2 GB 250GB SSD Windows 10 Home​

Arkadaşlar bu özelliklerde bir laptop var elimde SSD'yi kendim taktım RAM eklemek için anakartı söktüm fakat RAM slotu hiç yok anakartta çakılı RAM sanırım 2 GB bu RAM'i yükseltmenin bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

ASUS X541SA-XX008T Intel Celeron N3060 2 GB 250GB SSD Windows 10 Home​

Arkadaşlar bu özelliklerde bir laptop var elimde SSD'yi kendim taktım RAM eklemek için anakartı söktüm fakat RAM slotu hiç yok anakartta çakılı RAM sanırım 2 GB bu RAM'i yükseltmenin bir yolu var mı?

Maalesef yok. Chrome falan açsın diye Linux Mint kurun bence. 2 GB ile Windows 10 çekilmez.

Maalesef yok. Chrome falan açsın diye Linux Mint kurun bence. 2 GB ile Windows 10 çekilmez.

Şu an Chrome'de falan 2 sekme aktif sıkıntı olmuyor pek fazla SSD sayesinde ev kullanıcısı için iş görüyor yani işlemci yükünü biraz azalttığım için bu şekilde kullanılacak o zaman yapacak bir şey yok

Gerçekten de yok şimdi baktım yokmuş :D
Bence elden çıkartabilirsiniz. 2.El başka bir laptopa yönelebilirsiniz.

Çok ciddi fark var hocam denedim bizzat. Kullandım da, tavsiye ederim değiştirmeni. İstediğin Laptop'un piyasası 1100-1200 fazlasını verme :)

SSD'siz bir şey kullanma :D
Letgo'ya koy 1350 TL'den, dinle beni. Ucuza koyarsan kimse yazmaz pahalıya koyacaksın. Satılır 10 gün içinde, aynı zamanda uygun laptop ara, öyle piyasayı bilmeyen çok insan var koyuyorlar ucuza anında kap, ben öyle yapıp al sat yapıyorum.

Çok ciddi fark var hocam denedim bizzat. Kullandım da, tavsiye ederim değiştirmeni. İstediğin Laptop'un piyasası 1100-1200 fazlasını verme :)

SSD'siz bir şey kullanma :D
Letgo'ya koy 1350 TL'den, dinle beni. Ucuza koyarsan kimse yazmaz pahalıya koyacaksın. Satılır 10 gün içinde, aynı zamanda uygun laptop ara, öyle piyasayı bilmeyen çok insan var koyuyorlar ucuza anında kap, ben öyle yapıp al sat yapıyorum.
ben alım satım yapıyorum elektornik dükkanı var bi yakınımın yeni celeron lar ile i3 3.nesiller arasında farkı çok olur diyosan onlardan alayım bi tane

Hocam Celeron'un eskisi yenisi yok. Tekli çekirdek, limitli işlem. Dahili GPU yok denecek kadar düşük. Hor kullanılmamış, güzel bir i3 yakalarsan iyi olur. 5.Nesil i3 5xxxU'lar çok seridir.

Geri
Yukarı