Laptopun işlemcisinin 98 dereceyi görmesi normal mi?

4X3S D3NIED

Hectopat
Makaleler
3
Hocam laptopuma CPU-Z uygulamasıyla stres testi yaptırdım işlemci belli bir süre sonra 98 dereceyi gördü. Sonra stres testini kapatıp NFS Payback oynadım yine belli bir süre sonra FPS belli bir miktar düştü ve fanlar çok sıcak hava üflemeye başladı. Baktığımda işlemci yine 98 civarlarındaydı sizce normal mi bu durum?

Laptopu 1.5 ay önce aldım işlemcisi de i5 9300h.
Bir de bu undervolt nasıl yapılır ve yan etkisi var mıdır.
Sistem özellikerim:
GTX 1050 3GB
i5 9300h
8GB 2666 mhz RAM

Laptopu 1.5 ay önce aldım işlemcisi de i5 9300h.
Bir de bu undervolt nasıl yapılır ve yan etkisi var mıdır.
Bu kadar kısa süre içerisinde termal macunun kuruması olanaksız bence bilgisayarı çok fazla kurcalamadan aldığınız yere götürün garantisi devam ediyor sonuçta.

İlk aldığımda da 96-97 derecelerdeydi sizce fabrika hatası mı yoksa 123hertoi123 hocamın dediği gibi i5 9300h için mi geçerli?

İlk aldığımda da 96-97 derecelerdeydi sizce fabrika hatası mı yoksa 123hertoi123 hocamın dediği gibi i5 9300h için mi geçerli?
İşlemciden dolayı olamaz kesinlikle fabrika hatası soğutmada ciddi sorun var uzun vadede bilgisayara zarar verebilir aldığınız yere götürün.

Acer Nitro, Monster Abra ve Lenovo L340'da bulunan bu işlemci 3 makinadan 2'sinin testlerinde 95 dereceye çıkıyor. Sadece Lenovo'da soğutma berbat olduğu için BIOS'dan özel ayarlama yaparak işlemciyi sınırlamışlar Monster'ın 2000~ aldığı testten 1600 alıyor ve daha az ısınıyor gibi duruyor.

Ya 3 firma da berbat soğutma yapıyor ki Lenovo'nunkine bir bakın kör oldum. Ya da işlemcide bir sıkıntı var.

INTEL 8 nesil işlemcilerden beri ısıınyor hala normal değil diyorlar normal değilse niye tüm notebook üreticilerinde ısılarda artış var?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı