Laptop'un klavyesi süpürge ile temizlenebilir mi?

Ard4x2

Decapat
Merhaba. Başlık biraz garip gelebilir, haklısınız. Ama Laptop'um çok kirlendi. Süpürge ile temizlesem tuşlar çıkar mı? Tuşlar biraz hassas.

Çıkabilir. Fırça yardımıyla temizleyebilirsin. Yada Tuşları kendin dikkatlice tırnaklarını kırmadan çıkar o şekilde temizle.

Ben geçen hafta bunu yapmıştım. Tabi süpürgeyi en düşük ayarında çalıştırarak.
Ama tavsiyem, bunu yaparken eski dış fırçalarından veya varsa el fırçalarından yararlanmanızdır.

Merhaba. Başlık biraz garip gelebilir, haklısınız. Ama Laptop'um çok kirlendi. Süpürge ile temizlesem tuşlar çıkar mı? Tuşlar biraz hassas.

Kapalı halde klavye yere bakacak şekilde hafif hafif klavyeye vurarak temizlemekte işini görebilir.

Düşük güçte kullanırsanız zarar vermeden başarılı bir temizlik sağlanır... Fakat bileşen temizliği yapma gereği duyarsanız kesinlikle kullanmamanız gerekli.

Açıkçası ben yaptım bunu ve klavyede ki ve sağ ok düğmesini çekti içine .

Arkadaş cihazın laptop olduğunu belirtmiş. Bunu yapması çok sağlıklı olmaz.

Defalarca yaptım bir sıkıntı yaşamadım o yüzden yazdım. Hatta pat pat diye vurduğum da oldu. Tabi laptopun eski olması beni zarar verir miyim diye düşündürmedi. MSI CRX serisi bir hurdam var. Süpürge ile de temizledim komple klavyeyi söküp nemli hatta domestoslu bezle silip de temizledim. Dikkatli yaptıktan sonra zarar vermezsin.

Önermem, alkollü bir fırçayla silmeniz daha iyi temizleyecektir ve daha az risk barındırır.

Eski veya yeni olması önemli değil. HDD ye hasar verebilirsiniz. Ne olursa olsun ben şahsen tavsiye etmem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…