Laptopun menteşesi ayrıldı

One Face

Hectopat
Merhaba.
Laptopumun ekranının alt tarafı ayrıldı. Laptopu kapatıp açarken biraz sıkıntı ediyorum. Daha da açılır mı ya da zorlanıyor mu falan diye.
Ne yapmam lazım?
Acer R 4300U modeli.

Merhaba.
Laptopumun ekranının alt tarafı ayrıldı. Laptopu kapatıp açarken biraz sıkıntı ediyorum. Daha da açılır mı ya da zorlanıyor mu falan diye.
Ne yapmam lazım?
Acer R 4300U modeli.
Konu hakkında fazla bilgili olmadığım için yardım edemem ama örnek fotoğraf çekersen daha verimli yardım sonucu alabilirsin

Konu hakkında fazla bilgili olmadığım için yardım edemem ama örnek fotoğraf çekersen daha verimli yardım sonucu alabilirsin
Hocam kusura bakmayın ya. Ben de neden 1 cevap gelmiş diyordum.
Fotoğrafı yüklemeyi unuttum.
Hani lapopun çercevesinin alt tarafında marka logosu var ya.
Sol alt köşe ayrıldı. Yapıştırmayı düşündğm de zararaı olur mu acaba dedim.
Şu an fotoğraflarıma erişimim olmadığı için atmadım. Yarın atarım şart derseniz.

Ekran çerçevesinden mi bahsediyorsunuz?
1698958184277.png

Maviyle işaretlediğim yerç ayrık. Açıp kapatırken esniyor.

Eki Görüntüle 2000792
Maviyle işaretlediğim yerç ayrık. Açıp kapatırken esniyor.

Tırnaklıysa tırnakları atmış ya da kırılmış olabilir. Garantisi varsa servise gönderin, eğer yoksa bir bilgisayarcıya baktırın en azından ne olduğunu söylesin. Ona göre yetkili servise ya da basit bur işlemse bilgisayarcıya yaptırabilirsiniz. Fotoğraf 144p sanırım tam göremiyorum ama ekrana zarar gelmediyse ciddi bir sorunu yoktur muhtemelen.

Bazı laptoplarda kronik olarak bu sorun oluyor. Benim dell g3 cihazımda sorun olmadı ama aynı model cihazı kullanan 4 arkadaşımın cihazları aynı yerlerden ayrıldı. Acer de aynımıdır bilmem ama g3 cihazların ekranları değiştirilmişti. İleride çok daha kötü oluyor, hızlıca servise danış.

Bazı laptoplarda kronik olarak bu sorun oluyor. Benim dell g3 cihazımda sorun olmadı ama aynı model cihazı kullanan 4 arkadaşımın cihazları aynı yerlerden ayrıldı. Acer de aynımıdır bilmem ama g3 cihazların ekranları değiştirilmişti. İleride çok daha kötü oluyor, hızlıca servise danış.
Bende acer marka laptop var hala öyle bir sorunla karşılaşmadım

Yeni konular

Geri
Yukarı