Laptopun oyun performansı nasıl yükseltilir?

xefe

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, şimdi benim laptopum var 70-80 FPS alıyorum Valorant'ta. Bazen FPS 60'a sabitleniyor neyse benim GPU 73 dereceyi geçmiyor 71-72 yani hiç 74 derece olduğunu görmedim. Şimdi ben bu GPU'yu 80-85 derece yaparsam FPS artar mı ve nasıl dereceyi arttırabilirim? Biraz saçma bir soru oldu biliyorum ama nasıl daha fazla FPS alabilirim, şimdiden teşekkürler.

Sıcaklıkla FPS artmaz. Çekirdek hızını arttırırsın, onu arttırmak için voltaj verirsin öyle sıcaklık artar. Optimal olan ise çekirdek hızını arttırırken sıcaklığı düşürmektir.

Sisteminiz nedir? Sisteminiz olması gerekenden düşük FPS alıyorsa arttırmanın çözümünü ararız.
Özellikler
işlemci- i5 10.nesil 10210u
ekran kartı- mx230
ram- 8gb ram

Sıcaklıkla FPS artmaz. Çekirdek hızını arttırırsın, onu arttırmak için voltaj verirsin öyle sıcaklık artar. Optimal olan ise çekirdek hızını arttırırken sıcaklığı düşürmektir.
Tamamdır teşekkürler.

Sıvı metal üstüne kalitelisinden soğutucu bir de hız aşırtma yapılıyorsa yap.

Valorant işlemci tabanlı oyun, ona rağmen ekran kartınız 74 derecede çalışıyor. İşlemciniz kaç derece?
Ona bakamadım hocam zaten şuan oyuna girilmiyor ama laptopun klavyelerine ve arkasına dokunduğum zaman çok sıcak değildi.

Yani işlemci sıcaklığı normal denebilir.

Geri
Yukarı