Laptopun oyunda şarjının düşmesi sorun olur mu?

leeEVERETT

Decapat
Makaleler
1
Laptopun bazı oyunlarda şarjının düşmesi normal midir yoksa cihazda, adaptörde, bataryada falan bir sorun olduğu anlamına mı gelir? Örneğin RDR 2 giriyorum 2 saat sonra bakıyorum pil 60'a inmiş ama 60'tan aşağı gitmiyor oradan da 70'e doğru yükseliyor o aralıkta takılıyor. Valorant'ta 70'e düşüyor sonra geri 90'lara çıkıyor mesela.

Laptopun bazı oyunlarda şarjının düşmesi normal midir yoksa cihazda, adaptörde, bataryada falan bir sorun olduğu anlamına mı gelir? Örneğin RDR 2 giriyorum 2 saat sonra bakıyorum pil 60'a inmiş ama 60'tan aşağı gitmiyor oradan da 70'e doğru yükseliyor o aralıkta takılıyor. Valorant'ta 70'e düşüyor sonra geri 90'lara çıkıyor mesela.
Şarj düşmesi sadece fps kaybına yol açar,nedeni ise güç azken donanımların tam güçte beslenmemesi.

Yüksek güç çeken durumlarda adaptör yeterli güç veremiyorsa pilden de yemeye başlar. Sürekli inip çıkmasının bi sebebi bu olabilir. Ayrıca pili korumak adına belli bir yüzdede tutan MyAsus gibi uygulamalar da bu tarz pil oynamaları yapabiliyor. Marka model nedir laptopun?

Yüksek güç çeken durumlarda adaptör yeterli güç veremiyorsa pilden de yemeye başlar. Sürekli inip çıkmasının bi sebebi bu olabilir. Ayrıca pili korumak adına belli bir yüzdede tutan MyAsus gibi uygulamalar da bu tarz pil oynamaları yapabiliyor. Marka model nedir laptopun?
HP Omen 15 EN1014NT. Ryzen 5 5600H, RTX 3060 var adaptör 200w. O tarz bir ayar ve program yok. Omen gaming hub kullanıyorum sadece orada da eco, balanced, performance ayarlarından performance planını kullanıyorum, orada pile dair bir ayara rastlamadım.

HP Omen 15 EN1014NT. Ryzen 5 5600H, RTX 3060 var adaptör 200W. O tarz bir ayar ve program yok. Omen Gaming Hub kullanıyorum sadece orada da eco, balanced, performance ayarlarından performance planını kullanıyorum, orada pile dair bir ayara rastlamadım.

200W adaptörün yetmesi lazım, benim laptopta 150W adaptör var, %95'e kadar iniyor pilden yemiyor.
Sizin 3060 kaç watt biliyor musunuz?
Sizin 3060 en yüksek değer 140W olsa bile güç için pile ihtiyaç duymaması lazım.

200W adaptörün yetmesi lazım, benim laptopta 150W adaptör var, %95'e kadar iniyor pilden yemiyor.
Sizin 3060 kaç watt biliyor musunuz?
Sizin 3060 en yüksek değer 140W olsa bile güç için pile ihtiyaç duymaması lazım.
100w. Önceden buna benzer bir konumda priz çoklayıcıdandır denmişti. 10'lu prize bağlı adaptörüm.

O zaman adaptörle ilgili bir yetersizlik ihtimali daha kuvvetli hocam. Laptop olduğu için normalde bütün parçaların birbirini besleyebilmesi gerek ama daha önce de forumda 1-2 defa bu probleme rastlamıştım. HP garantiye durumu anlatın derim gerekirse gönderirsiniz incelesinler.

Yeni konular

Geri
Yukarı