Laptopun pil sağlığı nasıl anlaşılır?

Seyit1836

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kendi almış olduğum 5 aydır kullanmış olduğum laptopun pil durumunu merak ettim de sizce bu değerler nasıl? Bir de ek olarak ben bu laptopu her zaman şarjda kullandım bir zararı olur mu?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-23 122003.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-23 122003.png
    8,3 KB · Görüntüleme: 31
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere kendi almış olduğum 5 aydır kullanmış olduğum laptopun pil durumunu merak ettim de sizce bu değerler nasıl? Bir de ek olarak ben bu laptopu her zaman şarjda kullandım bir zararı olur mu?
Şarjda kullandığından dolayı max. alabildiği şarj miktarı düşer. Oyuncu laptopuysa sıkıntı değil tabii ama normal laptoplarda sürekli şarjda kullanmamakta fayda var. Düzenli bir şekilde hep kullanıyorsan sıkıntı yok gayet normal. %96 civarı sağlık.

Şarjda kullandığından dolayı Max. Alabildiği şarj miktarı düşer. Oyuncu laptopuysa sıkıntı değil tabii ama normal laptoplarda sürekli şarjda kullanmamakta fayda var. Düzenli bir şekilde hep kullanıyorsan sıkıntı yok gayet normal. %96 civarı sağlık.

Sağ ol teşekkür ederim laptopum oyuncu laptopu değil bundan sonra 2 haftada bir dolum yapmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı