Laptopun pili öldü, performansı düştü

ArmlessHere

Hectopat
Yer
Aydın Kuşadası, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen™ 5 3600 3.6ghz (Turbo 4.2ghz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache
AMD SAPPHIRE NITRO+ RX 5700 XT 8G GDDR6
Asrock A520M-HDV AMD AM4 DDR4 Micro ATX
MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache
Meslek
Öğrenci - (Yazılım Öğreniyor.)
SSD veya HDD modeli
Model Kimliği SAMSUNG MZVLQ256HAJD-000H1
M.2 SSD olan laptopumun geçenlerde pili öldü artık şarj aletiyle kullanmaya yükümlü oldum. RAM'lerin hızını söyleyeyim. 3200 MHz DDR4 RAM'im var. Valorant oyununda falan yağmacıyla vurulduğu zaman ölüm animasyonu gelince aşırı FPS düşüyor artık. Windows açılmasıda bayağı bayağı yavaşladı 3 4 saniyede açılan bilgisayarım 20 30 saniyede açılıo canımı sıkıyor bu problem.

Pilin ölmesiyle performansın düşmesiyle nasıl bir alaka olabilir onu düşünmeye çalışıyorum. Şarjda kullanıyorsanız gücü bataryadan çekmez zaten cihaz. Batarya gömülü değilse çıkartıp kullanmayı deneyin belki farkeder.

Bilgisayarınızın tam modeli nedir acaba?

HP DW3008NT HP 15-DW3008NT Core i5 1135G7 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Yani lion pil sanırım gömülü. O laptopun arkasında duran çentikli pillerden bahsediyor iseniz öyle değil maalesef.

Pilin ölmesiyle performansın düşmesiyle nasıl bir alaka olabilir onu düşünmeye çalışıyorum. Şarjda kullanıyorsanız gücü bataryadan çekmez zaten cihaz. Batarya gömülü değilse çıkartıp kullanmayı deneyin belki fark eder.

M.2 SSD olan laptopumun geçenlerde pili öldü artık şarj aletiyle kullanmaya yükümlü oldum. RAM'lerin hızını söyleyeyim. 3200 MHz DDR4 RAM'im var. Valorant oyununda falan yağmacıyla vurulduğu zaman ölüm animasyonu gelince aşırı FPS düşüyor artık. Windows açılmasıda bayağı bayağı yavaşladı 3 4 saniyede açılan bilgisayarım 20 30 saniyede açılıo canımı sıkıyor bu problem.

Pil ölünce performans ölmez asıl tam performansı adaptördeyken alırsın şüphenilmesi gereken şeyler bilgisayarın tam modeli ve ne zamandan beri kullandığın.

Pil ölünce performans ölmez asıl tam performansı adaptördeyken alırsın şüphenilmesi gereken şeyler bilgisayarın tam modeli ve ne zamandan beri kullandığın.

1.5 1.8 yıl olmuştur.

Bilgisayarın donanım bilgilerini alabilir miyim?

Processor: 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-1135G7 @ 2.40GHz (8 cpus), ~2.4GHz
Memory: 8192MB RAM.
Card name: NVIDIA GeForce MX350.
Manufacturer: NVIDIA.
Chip type: NVIDIA GeForce MX350.
Display Memory: 5952 MB.
Dedicated Memory: 1978 MB.
Shared Memory: 3974 MB.
Card name: Intel(R) ıris(r) Xe Graphics.
Manufacturer: Intel corporation.
Chip type: Intel(R) ıris(r) Xe Graphics family.

Yeni konular

Geri
Yukarı