Laptopun pili öldü, performansı düştü

Processor: 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-1135G7 @ 2.40GHz (8 cpus), ~2.4GHz
Memory: 8192MB RAM.
Card name: NVIDIA GeForce MX350.
Manufacturer: NVIDIA.
Chip type: NVIDIA GeForce MX350.
Display Memory: 5952 MB.
Dedicated Memory: 1978 MB.
Shared Memory: 3974 MB.
Card name: Intel(R) ıris(r) Xe Graphics.
Manufacturer: Intel corporation.
Chip type: Intel(R) ıris(r) Xe Graphics family.

Hocam donanım özellikleriniz de gayet iyi duruyor bilgisayarı yavaşlatacak etken olarak bilgisayarda virüs, zararlı bir 3. parti yazılımı olmadığına emin misiniz?

Ekran kartınız giriş seviye bir ekran kartı ama Valorant gibi bir oyunda 20-30 FPS gibi değerler alamazsınız o ekran kartıyla daha fazlasını rahat alırsınız.

Processor: 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-1135G7 @ 2.40GHz (8 cpus), ~2.4GHz
Memory: 8192MB RAM.
Card name: NVIDIA GeForce MX350.
Manufacturer: NVIDIA.
Chip type: NVIDIA GeForce MX350.
Display Memory: 5952 MB.
Dedicated Memory: 1978 MB.
Shared Memory: 3974 MB.
Card name: Intel(R) ıris(r) Xe Graphics.
Manufacturer: Intel corporation.
Chip type: Intel(R) ıris(r) Xe Graphics family.

Ayrıca bilgisayarınıza düzenli bakım, düzenli format işlemleri yapılmazsada performansınız önemli derecede düşer bunlar önemsiz gibi görülen kritik şeylerdir 6 ayda 1 (kısaca yılda 1) format ve yine birkaç ayda bir iç bakım yaptırmıyor musunuz?

Hocam donanım özellikleriniz de gayet iyi duruyor bilgisayarı yavaşlatacak etken olarak bilgisayarda virüs, zararlı bir 3. parti yazılımı olmadığına emin misiniz?

Ekran kartınız giriş seviye bir ekran kartı ama Valorant gibi bir oyunda 20-30 FPS gibi değerler alamazsınız o ekran kartıyla daha fazlasını rahat alırsınız.

Ayrıca bilgisayarınıza düzenli bakım, düzenli format işlemleri yapılmazsada performansınız önemli derecede düşer bunlar önemsiz gibi görülen kritik şeylerdir 6 ayda 1 (kısaca yılda 1) format ve yine birkaç ayda bir iç bakım yaptırmıyor musunuz?

Hocam benim bu bilgisayarda virüs girmediğine eminim ama şu anlık format atmak istemiyorum. Bilgisayar 240 GB alanı var GTA 5'i daha yeni indirdim ve yüklemesi çok zor.

@Recep Baltaş bir sen kaldın hocam. Sana zahmet konuya bir bakar mısın?

Hocam benim bu bilgisayarda virüs girmediğine eminim ama şu anlık format atmak istemiyorum. Bilgisayar 240 GB alanı var GTA 5'i daha yeni indirdim ve yüklemesi çok zor.

@Recep Baltaş bir sen kaldın hocam. Sana zahmet konuya bir bakar mısın?

Hocam işlemci 0,19 GHz 0,50 GHz değerlerine düşüyor 11 nesil Core i5 işlemci.

Dosya Ekleri

• resim_2023-04-20_115146690.png
    resim_2023-04-20_115146690.png
    56 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı