Laptopun sol alt köşesinde oluşan renk kararması

numanert

Hectopat
Laptopu yaklaşık 6 aydır kullanıyorum geçen günden beri laptopun sol alt köşesinde bir kararma oluştu. Özellikle kapağı açarken daha fazla kararıyor Büyük ihtimalle menteşeyle alakalı bir durum fakat emin olamadım.
ezgif.com-gif-maker (1).gif

Arkada kırık, çıkık bir şeyler var mı kontrol eder misiniz? Bir şey siz açıp kaparken panele arkadan baskı uyguluyor sanırsam. Aynı efekti LED/LCD televizyonlara ve monitörlere elinizle biraz bastırdığınızda da görebilirsiniz.

Menteşeyi kasaya sabitleyen vida yuvası kırılmış olabilir. Eğer öyleyse ekrana veya menteşeye büyük hasar verebilir.
Menteşeye baktım şimdi dediğiniz gibi vidası kırılmış gibi duruyor diğer menteşe gibi sabit değil kendim açıp düzeltebeliceğim bir durum mu yoksa bilgisayarcıya götürmem gerekir mi?
Arkada kırık, çıkık bir şeyler var mı kontrol eder misiniz? Bir şey siz açıp kaparken panele arkadan baskı uyguluyor sanırsam. Aynı efekti LED/LCD televizyonlara ve monitörlere elinizle biraz bastırdığınızda da görebilirsiniz.
Menteşe vidası kırılmış gibi duruyor kendim açıp düzeltebilecğim bir şey midir sizce?

Menteşe vidası kırılmış gibi duruyor kendim açıp düzeltebileceğim bir şey midir sizce?
Daha kötü hale gelebilir. Bilen birine veya para karşılığı servise yaptırın.

Menteşe vidası kırılmış gibi duruyor kendim açıp düzeltebileceğim bir şey midir sizce?
Menteşe vidasının yuvası kırılmış ise yuvayı güçlü bir yapıştırıcıyla kasaya monte edebilirsiniz. İran yapıştırıcısı denilen bir yapıştırıcı ile yapıyorlar vida yuvasının tamirini. Maalesef ben de aynı sorunu çok yaşadım. Kendim evde yaptım. Belli bir süreden sonra ya tamir ettiğin yuva atıyor ya da menteşe kırılıyor.

Geri
Yukarı