Laptopun tam ortasından gelen sinir bozucu ses

Taspar

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.
Video linkini sona bırakacağım bu lanet sesten kurtulmanın bir yolu var mı? Bir süre sonra insanın kafasını silkeliyor, işin sonunda PC'yi parçalatacak bana.
Ne yapsak kurtuluruz bundan veya kurtulabilir miyiz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar.
Video linkini sona bırakacağım bu lanet sesten kurtulmanın bir yolu var mı? Bir süre sonra insanın kafasını silkeliyor, işin sonunda PC'yi parçalatacak bana.
Ne yapsak kurtuluruz bundan veya kurtulabilir miyiz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fan sesi.

Nasıl yapılıyor bilmiyorum ama HDD içindeki dosyalar kullanılmadığında HDD çalışması durdurulabilir böyle bir imkan varsa. Bu arada çok ses yapması genelde HDD'nin ömrünün kısaldığının göstergesidir. Sağlık testi yapmanı öneririm.
He bu arada sinirden belirtmeyi unutmuşum, takılı bir HDD yok, SSD var.
SSD'den gelir mi böyle bir ses?

He bu arada sinirden belirtmeyi unutmuşum, takılı bir HDD yok, SSD var.
SSD'den gelir mi böyle bir ses?
İmzandaki sistemde HDD olunca bende oradan fikir yürüttüm. SSD'nin içinde hareketli bir parça yok, ses yapacağını sanmam. Fanları yeniden kontrol etmeni öneririm. Bir vida tam sıkılmadıysa balans yapıyor olabilir.

Sürekli devam eden mi yoksa kesilip kesilip duran mı?
Kesilip duran WiFi kartından geliyor sanırım aynısı bende de var, devre dışı bıraktığınızda susuyor olması gerek. Başka bir devreden geliyorsa da müzik ile baskılayabilirsiniz :)
Sürekli devam eden fanın sesidir, bir yere sürtüyor ya da sallanıyor olabilir.

Dostum bu ses kesinlikle işlemciyi besleyen bir devreden geliyor. Özellikle ACER ve ASUS markasında görülüyor. İ5 9300H işlemcilerin nerdeyse hepsinde var. Bu sorunun çözümü yok garantiye verip değişim almış insanlar var şansını deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı