Çözüldü Laptopun üstüne azıcık soda döküldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Çok fazla dökmediysen bir şey olmaz. Yalnız ekranı açık bırakarak L şeklinde ters çevirmen lazım. Öbür türlü İçinde olan su böyle ekranın içine akar.

Dosya Ekleri

• IMG_20240217_205005.jpg
    IMG_20240217_205005.jpg
    150,3 KB · Görüntüleme: 31
Çok fazla dökmediysen bir şey olmaz. Yalnız ekranı açık bırakarak L şeklinde ters çevirmen lazım. Öbür türlü İçinde olan su böyle ekranın içine akar.

Çözüm
Soda besin içermiyor küflenmez ama elektrolize sebep olabiliyor bu da yavaş yavaş olduğu için yapacak bir şey yok.

Soda besin içermiyor küflenmez ama elektrolize sebep olabiliyor bu da yavaş yavaş olduğu için yapacak bir şey yok.
Hocam anakarta isabet edeceğini düşünmüyorum içine bile girmemiştir bence. Touchpade geldi.
Şu şekil mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20240217_205426.jpg
    IMG_20240217_205426.jpg
    205,2 KB · Görüntüleme: 24
Hocam anakarta isabet edeceğini düşünmüyorum içine bile girmemiştir bence. Touchpade geldi.

Anakartı bilmiyorum ama touchpad Flex'lerinin bağlandığı yerde olabilir. Hiçbir şey sızmamış da olabilir. Durum tombala bence. Yerinde olsam ters çevirmezdim kullanmaya hatta oyun oynamaya başlardım ısınıp buharlaşması için. Dışarıdan ısıtırsan zarar verebilirsin.

Anakartı bilmiyorum ama touchpad Flex'lerinin bağlandığı yerde olabilir. Hiçbir şey sızmamış da olabilir. Durum tombala bence. Yerinde olsam ters çevirmezdim kullanmaya hatta oyun oynamaya başlardım ısınıp buharlaşması için. Dışarıdan ısıtırsan zarar verebilirsin.
Nasıl yani? Oyun oynayarak buharlaştırma gibi bir sistem mi?

Nasıl yani? Oyun oynayarak buharlaştırma gibi bir sistem mi?

Buharlaşma her sıcaklıkta olur. Oyun oynarsan oda sıcaklığına nispeten daha sıcak olur ve buharlaşması hızlanır. Yerinde olsam öyle yapar şansımı denerdim.

Geri
Yukarı