Laptopun üstüne buz koyma sonucu PC açılmıyor

Her türlü anlarlar sıvı teması olup olmadığını o yalanı geçin bi kere.
Saç kurutma makinesi yerine kompresör makinesi ile hava tutmanızı öneririm. Ben mekanik klavyemi o şekilde kurtarmıştım. Hem de su değil çay dökülmüştü koca bi bardak.
Üzerine su dökülmemiş, direkt suyla teması olmamış anlama ihtimalleri düşük.

hocam aralık ayından beri kullanıyorum plastik buzu bir sorun olmadı ayrıca altında soğutucu var bilgisayarın zaten çok ısındığı için böyle bir soğutma yöntemine basvurmustum
Dostum buz yerine termal macununu değiştirip fanları temizlemeyi deneseydin önceden. Gerçi ben de buz koymayı yapmamış değilim ama termal macununu değiştirdim ve günlük kullanımda hiç ısınmıyor neredeyse. Oyun oynarken de soğutucu kullanıyorum. Önceden kapanıyordu artık o seviyeye çıkmıyor ısı.

Hocam uzun süre olmuş konuyu patlatıyorum. Şuan bu cevabı açılmayan bilgisayarımdan yazıyorum. Teknosaya 2014 fişiyle götürdüm ilgilenmediler bende mahallemizde yeni açılan pek tanımadığım bi abiye götürdüm. Adam bi bakayım dedi aldı bilgisayarı 2 gün sonra çağırdı beni dedi klavyesi bozulmuş kısa devre yapmış güç tuşu bozulmuş onu hallettim bir de çok kirliydi termal macununu değiştirip iyice temizledim diyip 150 TL aldı. Valla şimdiki fiyatıyla 7.103 lira olan cihazı 150 tlye kurtardım siz kazık yemişsin diyebilirsiniz ama şuan ki durum bu. Ayrıca 30 fps aldıgım csgoda 130, 40 fps aldığım lolde 180, açamadığım gta 5 de şuan 70 fps alıyorum. Aynı şekilde pubg lite da da 130-140 fps arası gidip geliyor. Geri bildirim yapmak istedim.

Geri
Yukarı