Laptopun Wi-Fi kartını değiştirirsek internet sorunları düzelir mi?

cams3529

Centipat
Daha fazla  
Laptopta Wi-Fi üzerinden dosya indirirken indirme çok düşüyor ve birkaç MB'lik dosya için 5-6 saat gibi indirme sureleri oluyor fakat kablo üzerinden yaptığımda birkaç saniye içinde iniyor. Ben sürücüleri güncelleme Wi-Fi aygıtını resetleme gibi internetteki birçok çözümü denedim artık Wi-Fi kartını değiştirmeyi düşünüyorum. Sorunumu çözüp cözmiyeceğini bilmiyorum. Daha önce yaşamış varsa yardımcı olabilir mi?

Öncelikle kullandığın laptop eski ise wifi kartı büyük ihtimalle 300mbps civarıdır ve 2.4G frekansını destekler. Eğer modemin 5Ghz destekliyor ise 5Ghz destekli bir wifi kartı alman %90'lık bir hız kazandırır. 5Ghz çekim alanı düşüktür ama hızı yüksektir.

İnternet hızı, modem, bilgisayar marka ve modeli paylaşabilirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.

Öncelikle kullandığın laptop eski ise wifi kartı büyük ihtimalle 300mbps civarıdır ve 2.4G frekansını destekler. Eğer modemin 5Ghz destekliyor ise 5Ghz destekli bir wifi kartı alman %90'lık bir hız kazandırır. 5Ghz çekim alanı düşüktür ama hızı yüksektir.

İnternet hızı, modem, bilgisayar marka ve modeli paylaşabilirsen daha iyi yardımcı olabilir
bilgisayar: lenovo ideapad310 modem: huawei hg255s
wifi katrım ise realtek 8821ae wireless lan 802.11ac pci-e nic
1664208418970.png

laptop 5 yıldan eski birde wifiyi dağıtıcı üzerinden kullanıyorum ama önceden dağıtıcıyı kullanırken bu sorun olmamıştı birgün bi anda oluverdi bende wifi kartıyla alakalı olabilceğini düşündüm sadece şu an kullandığım modemde değil başka yerlerdede oluyo modemden olduğunu düşünmüyorum

Anten AC sertifikalı 5ghz destekleyen türden. Tavsiyem;

Akraba, komşu veya arkadaşlarının modemlerine bağlanıp aynı hız testini orda da yapman ve mümkünse telefon, televizyon veya başka bir laptop ile kendi modeminide test etmen. Böylelikle kafandaki soru işaretlerinden kurtulmuş olursun. ISS verdiği modemler çöp antensiz ve wifi özelliği bir süre sonra bozulan cinsten. Keenetic veya Huawei dual core modemlerini öneririm.

Ömürlük istiyorsan ve bütçen uygun ise Xiaomi Mi AIoT Router AX3600 3 Port 2976 Mbps Router alabilirsin. İleride AX sertifikalı ürün aldığın zaman çok rahat edersin. Henüz AX uyumlu cihazım yok ama yinede kablo hızında WiFi kullanabiliyorum.

İnternet hizmeti aldığın firma ile görüşüp modemin sistem ile uyumlu olup olmadığını kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Bazı firmalar başka modem kullandırtmıyor ve sorun çıkartabiliyorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı