Larian studios Xbox Series S'in kısıtlı donanımının diğer platformlara yaradığını söyledi

Aspect15

Decapat
Daha fazla  
Larian studios Xbox Series S'e özel optimize yapmanın oyunun PC PS5 ve Xbox Series X sürümlerinede katkı sağladığını söyledi.

Ayrıca oyunun optimizasyonunun büyük ölçüde iyileştirildiğinden bahsedildi.

Oyun artık Xbox Series S'de %10 daha az RAM ve %35 daha az VRAM kullanıyor.

Ve Larian'ın Ceo'su Swen Vincke Tweet'inde hala biraz iş kaldı ama Series S sürümü artık çok yakın dedi.

Kaynaklar: Baldur’s Gate 3 Xbox Series S Optimization Will Result in Performance Boost for Everybody

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Larian'ın da dediği gibi Series S'e optimizasyon yapabilen yapiyor ancak optimizasyon yapmak iş yükü ve zaman istiyor Larian daha küçük çaplı bir stüdyo olduğundan optimizasyonu halledemediler kısaca GTA 6 Series S'e gelmez çok güçsüz konsol aman şöyle böyle diyenler yanılacak diye düşünüyorum büyük stüdyolar çok rahat Series S'e optimizasyon yapabilir tüm oyun stüdyoları berbat optimizasyonla oyun çıkartmaya başlamışken Series S aslında onları optimizasyona zorluyor diyebiliriz.

Son düzenleme:
Tahminime göre GTA 6 Xbox Series S'e çıkar ama Series X, PS5'e göre downgrade yer diye düşünüyorum. Series S güçlü bir konsol değil. Downgrade olmadan 60fps açabileceğini zannetmiyorum.

Tahminime göre GTA 6 Xbox Series S'e çıkar ama Series X, PS5'e göre downgrade yer diye düşünüyorum. Series S güçlü bir konsol değil. Downgrade olmadan 60fps açabileceğini zannetmiyorum.
60 fps series x ve ps5'de açmaz çünkü 60 fps olursa grafiklerden baya kısılır konsolların kaderi 30 fps dir.

60 fps series x ve ps5'de açmaz çünkü 60 fps olursa grafiklerden baya kısılır konsolların kaderi 30 fps dir.
Konsollara çok hakim olmadığım için kesin bir şey diyemem ama series x ve ps5 grafikleri muhtemelen pc grafiklerinin altında kalır. Rockstar'ın optimizasyonu (PC Dışında) yapabileceğini düşünüyorum.

Series X ve PS5'de de 30 Fps olur. 30 Fps akıcı olduktan sonra önemi kalmıyor zaten. Gidip de GTA 5 fidelity mod gibi iğrenç bir 30 Fps yapacaklar ise yapmasalar daha iyi olur ama.

Larian iyi döneklik yapmış. Daha 3 ay öncesine kadar Series S'in kısıtlı donanıma laf ediyorlardı.
GTA 6 Series S'e gelmez çok güçsüz konsol aman şöyle böyle diyenler yanılacak diye düşünüyorum.
Bana kalırsa GTA 6 Series S'e gelmemeliydi. Birileri çıkıp ne kadar Series S'im de S'im diye haykırırsa haykırsın hızla gelişen teknolojide PS5 ve Series X bile yetişemeyen bir hâldeyken Series S'in hiç anılmaması lazım. Ortada optimizasyonluk bir durum da yok. Konsollar her zaman oyunların iyi gözükmesini ve yeni şeyler sunmasını bir nebze kısıtlamıştı(GTA SA'nın PS2 yüzünden eksik çıkması, Half-Life 2, Crysis vb. oyunların görsel ve teknoloji anlamında 1 adım ötede olması gibi) fakat günümüzde bu durumun oyunlarda yaşanma ihtimali daha da fazla. En basitinden Alan Wake 2'ye bakın. Oyun konsolda düzgün çalışıyor evet ama PC'de Path Tracing'li hâli ile PS5'teki hâli arasında gözle görülecek kadar fazla fark var. Hiç konsollara çıkmasın dediğimi sanmayın bu arada. Series S'in kısıtlı donanımına çıkartmak için teknolojiden kısmasalar yeter bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı