Last of Us part 1 PC optimizasyonu düzeldi mi?

Yüksek ayarlarda DLSS ile ortalama 50 60 FPS alabilir. Neye göre çok zor diyorsunuz? Onlarca 3060 için bu oyunun videosu var. Orta ayarlarda bile rahat 60 FPS verebilir. Bilmeden kesin sonuçlar da bulunmayın.

Neye göre mi çok zor diyorum? The Last of Us zaten ekran kartı VRAM'ini sömüren bir oyun. Günümüzde 8 GB bile yetmiyorken bu tür yeni nesil oyunlara nasıl yetecek? Forza Horizon 4 biraz eski bir oyun buna rağmen en yüksek ayarlarda 8 GB VRAM'li kartta 5 GB VRAM harcıyor. Grafikleri The Last of Us oyununa göre poşet kalır. Ayrıca optimizasyon sıkıntısını göze alırsak yetmeyecektir. Bende önüme geleni sallamıyorum yani bir bildiğim var.

İlk hâline göre iyi de gene de birtakım sorunları var. Üstteki arkadaşın dediği gibi DLSS ile yüksek ayarlarda 50-60 FPS arası almanız mümkün. O kartla 50-60 FPS almak için 800 TL para ödemek istemezdim oyuna.

Evet hocam çok haklısınız ama GT940M ile ortalama 18 FPS ile Witcher 3'ü 234 saat oynamış bir ruhsuzum. Kuponla biraz daha ucuza geleceği için E-Tail'den almayı düşünüyorum.

MUX açık bir şekilde yüksek optimize edilmiş ayarlarda (YouTube optimize rehber videoları ve kendi kurcalamalarımla) ortalama 80-90'larda FPS alıyorum. Yer yer 100'lere çıkıyor yer yer de drop yiyor. 1.5 saatlik süre zarfında oynanışı baltalayacak bir şeyle karşılaşmadım. Olur da oyunu oynamak isteyen olursa diye haber vermek istedim. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı