Lastigi değiştirmeli miyim?

Tunius

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, acemi arkadaşım boş yolda araba sürmeyi öğretmemi istedi, ben de dayanamadım verdim ancak şanssızlık ki çok kötü bir durumda kaldı kazanın ucundan döndü. Çok şükür kaza yaşanmadı ancak kaldırıma sağ ön tekerle çıktı ve lastiğin yanağında hafif soyulma oldu. İşin kötüsü lastik daha 3 günlük. Sorduğum kişiler bir şey olmaz dedi ancak ben şüpheliyim. Sizce lastiği değiştirmeli miyim, ve garantisi mevcut garanti kapsamına girer mi?
IMG_20221022_213951.jpg
IMG_20221022_213951.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz sıkıntılı yerden yara almış. Derin değilse sorun olmaz ancak yine de lastikler takımsa arka lastiklerin birisi ile değiştirirseniz daha iyi olur.

Merhaba, acemi arkadaşım boş yolda araba sürmeyi öğretmemi istedi, ben de dayanamadım verdim ancak şanssızlık ki çok kötü bir durumda kaldı kazanın ucundan döndü. Çok şükür kaza yaşanmadı ancak kaldırıma sağ ön tekerle çıktı ve lastiğin yanağında hafif soyulma oldu. İşin kötüsü lastik daha 3 günlük. Sorduğum kişiler bir şey olmaz dedi ancak ben şüpheliyim. Sizce lastiği değiştirmeli miyim, ve garantisi mevcut garanti kapsamına girer mi?Eki Görüntüle 1551177Eki Görüntüle 1551177

Hasar yanda olduğundan değişime gerek yok lastikçiye götürün kaplama yapsınlar.
Ayrıca o lastiği arka jantlardan birine takın her ihtimale karşı.

Öncelikle lastik değişecek. Sonra araç rot ayarına girecek. Ayrıca balansada sokup jantın durumuna bakmak lazım.
Arkadasin dedikleri cok uc nokta ama mumkunati var. Nasil, ne hizla kaldirima cikti vs etkiler ama bu durumlarin hepsinin ihtimali mevcut. O nedenle ben de yerinizde olsam komple baktirir ve degistiririm.

Geri
Yukarı