LastPass güvenliği

Samet.Çınar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
LastPass ne kadar güvenilirdir? Aklımda tuttuğum 53 haneli büyük küçük harf rakam ve sembolden oluşan bir şifrem var ve bu şifreyi LastPass'in ana şifresi olarak belirledim. Sonra ise sosyal medya hesaplarımın şifresini LastPass'e emanet ettim aynı zamanda bu hesaplarımdaki şifreleri LastPass'in şifre oluşturucusu ile oluşturdum ve büyük küçük harf ve rakamları tercih ettim kırılması zor bir şifre yarattı anlayacağınız. Geriye tek güvenlik önlemi kalıyor o da LastPass'in ne kadar güvenli olduğu.

Şifrelerinizi saklayabileceğiniz en güvenli yer zihninizdir. Aklımda tutamam diyorsanız da biriniz sizden izinsiz almayacağı bir deftere yazmak en iyisidir.
Sürekli olarak yanımda taşıması sıkıntı olur, şuanlık LastPass'i her yerde kullanmıyorum zaten sadece 3-5 sitede kullanıyorum. Telefon için ekstra desteklerinin olması da çok iyi, otomatik olarak benim yerime şifreyi dolduruyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı