Lastpass mağduriyetim

Setolrs

Yoctopat
Daha fazla  
Ben bu uygulamayı internette haber okurken gördüm ve hoşuma gitti ve tüm hesaplarım için lastpass kullanmaya karar verdim.
Kullanmaya başladım her şey yolunda gidiyordu.

Bir süre sonra eklenti pasif hale geldi. Baktığımda şifre istiyordu ama bu yine kendi oluşturduğu şifrelerden birisiydi bu yüzden hatırımda değildi. Ben de oturumdan çıkmamıştım.

Tüm hesaplarımın o "kuvvetli" şifreleri gitti. Neyse ki hepsini kurtardım ve artık böyle yazılımlar kullanmamaya karar verdim.
Ha, bu benim tedbirsizliğimden kaynaklanan durum ama kullanıcının şifresini bir köşeye not et. Gizlilikte ustadır, bizim şifreleri.
Kendileri de kaydetmedikleri için bize veremiyorlar. Şifre de yenileyemiyorsun. Hesap kurtarma diye bir zımbırtı var ama diyor.
Sen bu browserde kurtarma çerezi kaydetmedin cart curt. Güvenilir alet ama tedbir alın.

Chrome senkronizasyonu gayet iyi ve güvenilir çalışıyor. Alternatif olarak bitwarden önerebilirim. Benim yaklaşık 770 adet şifrem var. 😅

Chrome senkronizasyonu gayet iyi ve güvenilir çalışıyor. Alternatif olarak bitwarden önerebilirim. Benim yaklaşık 770 adet şifrem var. 😅
Öneriniz için sağolun bir süre program kullanmam ama ilerde dönüp inceleyebilirim. Şimdilik bir metin belgesi kullanıyorum :D.

Son düzenleme:
Yani sizin hatanız açıkçası en azından LastPass şifreni bir yere not edebilirdin, hadi onu geçtim oturup 1 şifre ezberlemek zor olmasa gerek. Buna mağduriyet değil de başka bir şey denir.

Yani sizin hatanız açıkçası en azından LastPass şifreni bir yere not edebilirdin, hadi onu geçtim oturup 1 şifre ezberlemek zor olmasa gerek. Buna mağduriyet değil de başka bir şey denir.
Peki bir günde 12 haneli, büyük küçük harf, rakam ve özel karakter zımbırtısı olan bir şifreyi nasıl ezberleyeyim?
...Ha, bu benim tedbirsizliğimden kaynaklanan durum...
Metin belgesi çok riskli hocam. En azından kullandığınız tarayıcının senkronizasyon özelliğini kullanın.
Tamam, aktif edelim bari.

Peki bir günde 12 haneli, büyük küçük harf, rakam ve özel karakter zımbırtısı olan bir şifreyi nasıl ezberleyeyim?
Daha sadece bir günlük kullandığınız şeye tüm şifrelerinizi aktarıp başka yerden de siliyorsanız sizin sorununuz. Şahsen 12 haneli şifreyi bir yere not edip ezberleyene kadar tutarım ben. Dediğim gibi bu mağduriyet değil. Mağduriyetin kelime anlamı haksızlığa uğramaktır :)

Daha sadece bir günlük kullandığınız şeye tüm şifrelerinizi aktarıp başka yerden de siliyorsanız sizin sorununuz. Şahsen 12 haneli şifreyi bir yere not edip ezberleyene kadar tutarım ben. Dediğim gibi bu mağduriyet değil. Mağduriyetin kelime anlamı haksızlığa uğramaktır :)
Tamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı