Lavixo şirketi güvenilir mi?

isimsizkahraman

Megapat
Makaleler
4
Yer
Akihabara
Lavixo adlı bir şirketten yabancı dil bildiğim için telefon aldım ve müşteri temsilciliği işi teklif ettiler. Dolarla maaş verdiklerini konaklama dahil olduğunu, konaklama istenmezse kira yardımı yapıldığını söylediler. Birkaç Online görüşme sonrası beni eğitim için şirkete çağırdılar, ancak ben şirket hakkında net bir şey bulamıyorum. 63 ülkede hizmet verdiklerini yazmışlar ancak başka bir internet adreslerini vs bulamadım. Bilen yazabilir mi bu şirket legal güvenli bir şirket midir? Ekşi sözlükte sadece iki giriş var ve iyi şeyler söylenmemiş.

Pazartesi eğitim grubu başlıyor beni de çağırıyorlar ancak İstanbul a taşınmak vs lazım değer mi sizce? Bana yapılan iş biraz yatırım avcılığı gibi geldi.

Pazartesi eğitim grubu başlıyor beni de çağırıyorlar ancak İstanbul'a taşınmak vs lazım değer mi sizce? Bana yapılan iş biraz yatırım avcılığı gibi geldi.

Siz istesenizde yatırım yapamazsınız. Çünkü ülkemizde hizmet vermeyen, yurt dışında faaliyet gösteren borsaların müşterileriyle ilgileniyorsunuz. Reklam yapmıyorsunuz, sadece sisteme kayıt olan müşterileri arıyor ve kaydı tamamlamak için gerekli bilgileri ve tutarı söylüyorsunuz. Alacağınız ücret dile göre değişiyor hangi dilden çağırdırlar?

Özel mesajlaşma sistemi bulunmuyor maalesef.

Merak eden insanlar bayağı yazmaya başladı o yüzden şimdi buraya yazayım herkese tek tek cevap vermek yorucu oluyor, şirketin izin verdiği kadarıyla açıklayacağım.

Lavixo/yakirox yurt dışında borsa işlemleri yapan ve yine sizin teklif aldığınız dilde hizmet veren bir yönlendirme (guide) şirketi. Kendileri bazı borsa siteleriyle anlaşmalı ki bu sitelerde lisans numarasına sahip legal şirketler, Bu şirketlerin sitelerine kayıt olan, reklamlarına girip ulaşılması için bilgilerini dolduran kişileri, o anda sitede aktif olan kişileri arayıp gerekli yönlendirmeleri yapmanız gerekiyor.
Yönlendirmeler ise çok kafa karışıtırı şeyler değil, borsa siteleri doğal olarak hesapta kullanılması için bir minimum tutar belirliyor ve bu tutarı yatırmadan hesabınız yatırım işlemlerine başlayamıyor. Bunu nasıl yatırabileceklerini, hangi ödeme yöntemleri olduğunu, şirketin güvenli olduğunu, gerekirse parasını kaç iş günü içinde falan çekebileceğini müşterilere aktarıyorsunuz.
Çalışma şartları ise iyi, size teklif edecekleri parayı veriyorlar ve eğitim sonrası ilk hafta sigorta girişiniz de yapılıyor. Bu konuda merak ettiğiniz her şey eğitim sırasında size anlatılıyor.
*Kahvaltı ve öğle yemeği durumu biraz kafanızı karıştırabilir, mutfak tarzı bir yerde atıştırmalıklar oluyor ve oradan istediğinizi alabiliyorsunuz. Bazen çok güzel şeyler çıksada bazen sadece simit yersiniz.
*Kahve ve çay makineları da ücretsiz istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz.
*Yol ücreti konusunda ise durum biraz karışık, eğer siz otobüslerin kalkıp şirkete varabileceğiniz bir saatte çalışıyorsanız yol parasını kendiniz veriyorsunuz, aksi halde şirket taksi ücretini size geri ödeyebiliyor.
*Çalışma ortamı ise güzel, takımlar birbirine ayrılıyor ama mesela Korece takımı olarak hemen yanımızda İngilizce konuşan karşı tarafımızda Fransızca konuşan takımlar var. Ancak ortam neşeli ve insanlar güler yüzlü.
*Ortam sürekli müzikli, bu size belki rahatsız edici görünebilir ama öyle çok yüksek bir gürültü yok ve çalışırken de kulaklık kullandığınız için sizi rahatsız etmiyor.
Tabii ki ciddi kurum olduğu için bazı sert kurallar da var mesela geç kalmanız penaltı yani maaşdan düşme olarak yansıyor, siz siz olun benim gibi geç kalmayın :)
Penaltı demişken zaten iş yerinde söyleniyor uymanız gereken kurallar ama öyle sıkıntıya sokacak kurallar değiller.

Evet iş bu şekilde gerisi ise size şirkette öğretecek şeyler yani burada açıklayamam.

Ek: Konaklama eğer isterseniz dahil istemezseniz kira yardımı yapılıyor.

Hayır kira yardımında düzneleme olduktan sonra ayrılma kararı verdim şirketin sağladığı yerde konakladığımız için yaklaşık -350 dolar kira kesimi oluyordu.

Anladım. Verdikleri kira desteği 800 dolar civarıydı diye hatırlıyorum ama yine de bu ücret olmadan verdikleri baz ücret iyi değil miydi? Konular fazla detaylı biliyorum dilerseniz özelden konuşabiliriz.

Şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı