LC27HG70 Hepsiburada üzerinden alınır mı?

2 hafta önce bende hepsiburadadan aldım. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı ölü pixel ile karşılaşmadım. Fakat bende sizin gibi almadan önce araştırdım ölü pixel ihtimali fazla. Herhangi bir sorun göremedim monitorde sıkıntısız kullanıyorum.

Hdmi kablosu ile 4k 60hz/2k 144hz kullanabilirsiniz fakat freesynic ve gsynic kullanamazsınız. Bunlar için display port kablosu lazım. Msi 2060 super ile gsynic sıkıntısız kullanıyorum.

Ek bir bilgi hdmi ile 4k görüntü alabiliyorsunuz fakat display port ile 2k alabiliyorsunuz.

2 hafta önce bende hepsiburadadan aldım. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı ölü pixel ile karşılaşmadım. Fakat bende sizin gibi almadan önce araştırdım ölü pixel ihtimali fazla. Herhangi bir sorun göremedim monitorde sıkıntısız kullanıyorum.

Hdmi kablosu ile 4k 60hz/2k 144hz kullanabilirsiniz fakat freesynic ve gsynic kullanamazsınız. Bunlar için display port kablosu lazım. Msi 2060 super ile gsynic sıkıntısız kullanıyorum.

Ek bir bilgi hdmi ile 4k görüntü alabiliyorsunuz fakat display port ile 2k alabiliyorsunuz.
AMD kartlar ile HDMI üzerinden FreeSync kullanılabiliyor.

Teşekkür ederim gtx ile freesync kullanmak bence zaten çok sağlıklı olmuyor, ay sonuna kadar almayı planlıyorum inşallah bende de ölü pixel ve şiddetli ışık sızması olmaz.

20200115_194256.jpg
20200115_194256.jpg

Fikir vermesi açısından belki yardımcı olabilirim, şimdiden hayırlı olsun.

Freesynic HDMI üzerinden aktif edildiğini bilmiyordum kusura bakmayın yanlış bilgilendirme için. Kutu içerisinden DP kablosu çıkmıyor AMD ekran kartı kullanıyorsanız ek maliyetiniz de olmaz :)

Eki Görüntüle 487134Eki Görüntüle 487134

Fikir vermesi açısından belki yardımcı olabilirim, şimdiden hayırlı olsun.

Freesynic HDMI üzerinden aktif edildiğini bilmiyordum kusura bakmayın yanlış bilgilendirme için. Kutu içerisinden DP kablosu çıkmıyor AMD ekran kartı kullanıyorsanız ek maliyetiniz de olmaz :)
Siyahlar fazla parlak gözüküyor ayarlarınızdan dolayı mı yoksa monitörden dolayı mı?

Bir de benim ekran kartım Nvidia freesync için DP kablosu almaya değer mi?

Son düzenleme:
Aynı monitör için aynı konuyu açmıştım az önce ben de.

Dediklerine göre ölü piksel çıkma durumun da direkt beğenmedim diyerek iade etmemi söylediler.

Şöyle bir bilgi daha vereyim: Dün müşteri hizmetlerinden sordum, hepsiburadaya. Ölü piksel çıkma durumunda değişim sağlıyor musunuz diye. Bazı markalar 3 ve üzeri bazı markalar 5 ve üzeri pikselde değişim yapıyorlarmış, 1 yada 2 tane çıkarsa yapmayabiliyorlarmış, bu ne kadar doğru diye sordum. Bu ve yanında bir kaç adet monitör için stok kodu istediler. Öğrenip döneceklerdi bugün. Bu saat oldu bir haber yok. Dönerlerse sizi de bilgilendirebilirim isterseniz..

Aynı monitör için aynı konuyu açmıştım az önce ben de.

Dediklerine göre ölü piksel çıkma durumun da direkt beğenmedim diyerek iade etmemi söylediler.

Şöyle bir bilgi daha vereyim: Dün müşteri hizmetlerinden sordum, hepsiburadaya. Ölü piksel çıkma durumunda değişim sağlıyor musunuz diye. Bazı markalar 3 ve üzeri bazı markalar 5 ve üzeri pikselde değişim yapıyorlarmış, 1 yada 2 tane çıkarsa yapmayabiliyorlarmış, bu ne kadar doğru diye sordum. Bu ve yanında bir kaç adet monitör için stok kodu istediler. Öğrenip döneceklerdi bugün. Bu saat oldu bir haber yok. Dönerlerse sizi de bilgilendirebilirim isterseniz..
Çok sevinirim bilgilendirebilirseniz.

Ben de Vatan bilgisayarda denemeye gitmiştim orada sadece samsungun ölü piksel değişimi yaptığını söylediler Asus 3 tane ölü piksel yanyana ise değişim yapıyor dediler.

Az önce tekrar görüştüm. Samsung ve MSI'da ölü piksel olma durumunda problem çıkmayacağını bildirdiler. Lakin konuştuğum kişi de kullanıcıymış şansıma. Uzunca (25 dk.) konuşabildik yardımcı oldu. Bu bahsettiğimiz monitörü almış lakin yanlarında bir açılma yaşamış nedense. Muhtemelen bana denk geldi diyor. Yan panelleri açılmış monitörün ve değişimini sağlamışlar zaten.

Konuşurken diğer monitörler hakkında da fikrini sordum. Müşterilerin problem yaşayıp yaşamadıklarını öğrenmek istedim. Hemen hemen aynı fiyat bandında olan 3 monitör sordurtmuştum ben.

Samsung LC27HG70QQMXUF
Acer XV272UPbmiiprzx
MSI Optix MAG271CQR

MSI 8 bit olduğu için vazgeçtim. Gerçi diğerleri de tam 10 bit değiller, 8bit+FRC'ler. Ne kadar önemli bilmiyorum. O + FRC sayesinde renk sayısı 16 milyondan 1 milyara çıkıyor.

Size de sorayım o ki siz de üzerine düşünüyorsunuz.
Bir de ACER'e bakar mısınız? IPS panele sahip lakin düz ekran.

ACER'ın kontrast oranı 1000:1 yazıyor Samsungun 3000:1 ve Samsungda Qled ve HDR teknolojisi var ben hertürlü daha iyi buluyorum ve IPS panellere biraz ön yargılıyım bence VA paneller daha iyi ve şu anda hepsiburadada 300 lira daha düştü o monitörün fiyatı bi kıllandım.

Bugün elime ulaştı monitör hiç ölü pixel çıkmadı diğer testlerde de bi sıkıntı yok içinden çıkan hdmi ile 2k 144hz alınabiliyor şuanlık çok memnunum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı