LCD ekran görüntü gidip geliyor

Fuat Altuntaş

Hectopat
Daha fazla  
LCD 190C kare bir 2. ekran olarak kullandığım monitörüme görüntü gidip geliyor sürekli, bazen düzeliyor. Uzun süre kullanmadığım zaman ilk başlarda böyle problem yapıyor geldikten sonra kapanana kadar problem olmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda gördüğünüz gibi sorunum neyden kaynaklı olabilir? Tamiri ne kadar tutar sizce ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bakın, 1. ekranda ayni sıkıntı oluşmuyor ama sadece 2. ekranda (harici olan monitörde) bu sıkıntı oluşuyorsa, 2. monitörün kablo bağlantı soket girişlerindeki arayüz iç bağlantı pinlerinde olası bir oksitlenme veya tam o anda bir geçirimsizlik durumu oluşmuş olabilir, kuvvetle muhtemelen. Bu bağlantıları daha sıkı olarak yaparak veya bu mevcut iç teması çok daha iyileştirdiğinizde bu sıkıntı düzelecek gibi görünüyor. Ancak ayni sıkıntı hem 1. hem de 2. ekranda ayni anda oluşuyorsa kablo bağlantıları zayıflığı ile ilgili değil ekran kartının sağlıklı olmayan sinyal çıkışıyla da direk ilgili olabilir. Ancak harici ekran çıkış tarafında yani tek taraflı ekran görüntüsünün gelip gitmesi şeklindeki bir sıkıntısıysa direk olarak ara kablo ve monitör arayüz iç bağlantı teması zaafiyetidir. Çünkü zaman içinde kullanıldığında tam düzelmesi ise bu temasın oturup mevcut geçirimsizliğin tümüyle ancak bir zaman sonra ortadan kalktığını bir geçirimsizlikle ilgili bulunduğunu zaten çok iyi belli ediyor.

Bu sorunu tam olarak çözmek için monitörün soketindeki arayüz bağlantı pinlerini ve sinyali taşıyan mevcut ara kablo başındaki geçme temas bağlantılarını toz, kir, oksit, vb. tam olarak izole ederek temizlemelisiniz. Bu durumda daha ilk başlarda da bu görüntü 2. ekranda gidip gelmemiş olur. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Bu sorunu eski kare monitörümde yaşamıştım sorun monitörünüzün LED'lerinden kaynaklanmakta LED'leriniz ömrünü bitirmiş, hazır LED şeritler monitörlere göre elektrikçilerde satılıyor ve ya tanıdığınız bir elektrikçi varsa ona da normal LED alarak taktırtabilirsiniz. Ben şahsen direk satılan şerit LED'lerden aldım ve eski plakasına takarak yaklaşık 2 yıl kadar sorunsuz kullandım. Yalnız alırken LED'leri kaliteli almaya özen gösterin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı