Çözüldü League Of Legends 0xc000005 Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

enesbasar61

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, artık bıkkınlık derecesine geldim. Ne yaptımsa olmadı ve bu sorunun sadece LoL'de olması ayrı bir can sıkıcı duruma geldi. Lütfen yardımcı olun.

Yapılan İşlemler:
  • SFC /scannow -> ilk yapışta uygulamayı açıyor Client'i kapatınca bir daha açmıyor.
  • Uyumluluk Windows 8 yapıyorum sorun aynı devam ediyor.
  • Tüm Visual sürümlerini kaldırıp Yeniden yükledim.
  • Windows'u orijinal indirip kurdum Client'i 1 kere açıyor kapatınca bir daha açmıyor.
  • Oyunu en az 5 kere indirip kaldırdım sorun aynı devam ediyor.
  • Windows sürümünü (Ghost Spectre) indirdim kurdum Client'e giriyor ilk oyunu oynatıyor ikinci oyunda yeniden bağlan hatası veriyor.
  • Tekrar normal Windows orijinal kurdum sorun hala devam ediyor.
  • Aynı Windows sürümü aynı ISO'yla kurulu farklı PC'de oyunu indirdim hiçbir sorun yok 500 defa kapadım açtım oyunu. Oyun dosyalarını kendi PC'me taşıyınca 1 kere açıyor sonra kapatıyor.
Bu sorun neden kaynaklanıyor, anlamış değilim. Gezmediğim forum, bakmadığım video kalmadı. Lütfen biri çıkıp düzeltsin şunu. Paraysa para, göndereyim, yardımsa yardım edin. Artık kurtulmak istiyorum şundan, kolay gelsin.

Not: İlk proces monitör raporundan sonra wow64log.dll dosyasını System32'ye attıktan sonra LogFile2.RAR raporu ektedir.

LogFile.rar LogFile2.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@enesbasar61 Dep'i kalıcı olarak kapatabiliriz ama saçma olur. Windows 7 de bazen bununla çözülürdü çeşitli uygulamaların açılmama sorunu, o nedenle yazdım. Bunda zannetmiyorum ya...

Yapılanlar:

• IDM kaldırıldı.
  • IObit Driver Booster kaldırıldı.
  • LoL detaylı olarak kaldırıldı.
  • Daha önceden System32 içine atılan wow64log.dll silindi.
  • SSD için durum raporu alındı.
  • SFC /scannow yapılıp PC yeniden başlatıldı.
  • LoL yeniden indirildi ve C:/riotgames olarak varsayılan konumuna kuruluyor.

Bitince video atacağım.
Evet dostlar günlerce uğraşın sonucu:
Oyunu tekrar yüklediğimde Client yine açılmadı.
Windows'un oyun için geliştirilmiş olan ghost spectre sürümünü indirdim ve kurdum.
Hiçbir driver (Windows'un otomatik kurdukları hariç) kurmadan direk oyunu indirdim ve yükledim.

Vee oyunu 25 kere açıp kapadım ve yüzümde masum bir gülümsemeyle sorunum şu an için çözüldü. İlerleyen zamanlarda büyük ihtimal bu sorunu yine yaşıcam. Ama sorun şu an için çözüldü.
Arkadaşlar, artık bıkkınlık derecesine geldim. Ne yaptımsa olmadı ve bu sorunun sadece LoL'de olması ayrı bir can sıkıcı duruma geldi. Lütfen yardımcı olun.

Yapılan İşlemler:
  • SFC /scannow -> ilk yapışta uygulamayı açıyor Client'i kapatınca bir daha açmıyor.
  • Uyumluluk Windows 8 yapıyorum sorun aynı devam ediyor.
  • Tüm Visual sürümlerini kaldırıp Yeniden yükledim.
  • Windows'u orijinal indirip kurdum Client'i 1 kere açıyor kapatınca bir daha açmıyor.
  • Oyunu en az 5 kere indirip kaldırdım sorun aynı devam ediyor.
  • Windows sürümünü (Ghost Spectre) indirdim kurdum Client'e giriyor ilk oyunu oynatıyor ikinci oyunda yeniden bağlan hatası veriyor.
  • Tekrar normal Windows orijinal kurdum sorun hala devam ediyor.
  • Aynı Windows sürümü aynı ISO'yla kurulu farklı PC'de oyunu indirdim hiçbir sorun yok 500 defa kapadım açtım oyunu. Oyun dosyalarını kendi PC'me taşıyınca 1 kere açıyor sonra kapatıyor.
Bu sorun neden kaynaklanıyor, anlamış değilim. Gezmediğim forum, bakmadığım video kalmadı. Lütfen biri çıkıp düzeltsin şunu. Paraysa para, göndereyim, yardımsa yardım edin. Artık kurtulmak istiyorum şundan, kolay gelsin.

Not: İlk proces monitör raporundan sonra wow64log.dll dosyasını System32'ye attıktan sonra LogFile2.RAR raporu ektedir.

LogFile.rar LogFile2.rar

.NET Framework pakelerini tekrar yükle ardında Microsoft Visual C++ 2008'den 2019'a kadar olan tüm paketleri yükle.

@enesbasar61 Yapılabilecek / denenecek çoğu şeyi yapmışsın. Hard Disk Sentinel - HDD health and temperature monitoring yükleyip disk sağlıklarına ve HD Tune website bu uygulamasından "Error scan" quick scan kapatarak tarama yapabilirsin. Veri kaybı yaşıyorsun gibi geldi.

Yani veri kaybını neden dolayı yaşıyorum ve bu sadece LoL de olması enteresan bir durum.

.NET Framework pakelerini tekrar yükle ardında Microsoft Visual C++ 2008'den 2019'a kadar olan tüm paketleri yükle.

Denendi olmuyor.

@enesbasar61 Denemekten zarar gelmez, bakarsan en azından ondan olup olmadığını anlarız. Çok bozuk HDD kullandım, Sistem bir şekilde çalışıyor, Lol zorun yapıyordu.

Riot Games desteğe ticket açın, seve seve yardımcı oluyorlar.

Gönderdim beklemedeyim. Yani donanımsal bir sorun olsa ben bu oyunu 2 hafta öncesine kadar cayır cayır oynuyordum. 2 haftadır önce yeniden bağlan hatası sonrada bu hata ve önceden bu hatayı da alıyordum. Diğer uygulamalara sıçrıyordu Discord vesaire ama şu an sadece LoL'de böyle bir sorun var.

@enesbasar61 Denemekten zarar gelmez, bakarsan en azından ondan olup olmadığını anlarız. Çok bozuk HDD kullandım, Sistem bir şekilde çalışıyor, LoL zorun yapıyordu.

M.2 SATA SSD SanDisk ve normal HDD var hem SSD'ye hem HDD'ye kurdum oyunu ikisinde de aynı problem var.

Oyunu onarmayı denediniz mi? Şu an West'de olduğum için İngilizce nereden yapılıyordu bilmiyorum bir de onu deneyin.

Önceden deniyordum. Şimdi Client açılmadığı için deniyemiyorum onun yerine setup dosyasını indirim açınca onarıyor otomatikman ama kapatınca bir daha giremiyorum.

@enesbasar61 Aslında bakarsan gerçek anlamda fazlasıyla şey denemişsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Memtest yapar mısın?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı