League of Legends 120-240 FPS iken kasıyor gibi gözüküyor

İşletim sistemi
Windows 10

samet 123

Hectopat
Oyundaykan FPS gayet iyi, 120 240 arası gidip geliyor ama oyun kasıyor gibi gözüküyor ve oyunun görüntü ayarlarını düşürdüğümde oyun hala yüksek kalitede kalıyor. Oyunu silip yükledim düzelmedi. V-Sync işe yaramıyor.

Kardeşim 144 kullanıyorum 144 altına sabitlersem yine kasar gibi oynayacağım ne anlamı var dediğin şeyin?

Öyle bir şey olmayacak. 144 Hz demek maksimum 144 FPS görebiliyorsun demektir. Sadece 144 gösteriyor değil, maksimum 144 gösteriyor. Ki LoL gibi bir oyun 60 FPS'in üstünde hiç kasmayacaktır.

Bende daha önce böyle bir problem yoktu her şeyimde aynı ama daha yeni olmaya başladı daha önce olmayan şey için niye başka ayar yapayım sebebi o olsa daha önce de aynı problemi yaşamam lazım.

Sistem özellikleriniz nedir?
Bilgisayar aşırı ısındığı zaman da FPS düşüşleri olabilir.

Sapphire RX 570 4 GB.
R5 1600 AF.
8 GB 2400MHz
B450 S2H.
Oyun içerisinde değerleriniz nasıl? Msi afterburner indirip oyundayken fps'i, işlemci ve ekran kartı derecesini ve ram kullanımını öğrenin. Eğer sorun donanımsal değil ise, Ayarlardan Hextech onarma zımbırtısını kullanarak oyun dosyalarını doğrulayın.

Oyun içerisinde değerleriniz nasıl? MSI Afterburner indirip oyundayken FPS'i, işlemci ve ekran kartı derecesini ve RAM kullanımını öğrenin. Eğer sorun donanımsal değil ise, ayarlardan Hextech onarma zımbırtısını kullanarak oyun dosyalarını doğrulayın.

Hextech'i indirip yaptım artı olarak Windows 11 yaptım bilgisayarımı bir oyun oynadım problem olmadı gibi driver güncelledim Windows 11 olunca ekran kartı Driver'ım gitti o yüzden bir daha denemem lazım bakacağım duruma göre.

Hextech'i indirip yaptım artı olarak Windows 11 yaptım bilgisayarımı bir oyun oynadım problem olmadı gibi driver güncelledim Windows 11 olunca ekran kartı Driver'ım gitti o yüzden bir daha denemem lazım bakacağım duruma göre.

Hallettim sonunda yani en azından bayağı bir azaldı Windows 11 ve driver güncelledim halloldu.

Son düzenleme:

Hallettim sonunda yani en azından bayağı bir azaldı Windows 11 ve driver güncelledim halloldu.
Şimdi dikey senkronizasyonu açmayı deneyin, daha iyi olabilir.

Geri
Yukarı