Çözüldü League Of Legends Çözünürlük Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

MachL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, sorunum oyunu 1920x1080 çözünürlüğe alamıyor olmam. Ekran görüntülerini paylaşacağım. Eskiden böyle bir sorunum yoktu. Gayet güzel 1080p'de oynayabiliyordum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi sosyaller.

Dosya Ekleri

• jgghjghjg.png
    jgghjghjg.png
    627,4 KB · Görüntüleme: 1.686
Çözüm
C:\Riot Games\League of Legends\Config\game.cfg dosyasını not defteri olarak açıp height ayarını 1080 width ayarını 1920 olarak ayarlayıp dene.

O ayarları değiştiriyorum, oyuna girip çıkınca tekrar 1650'ye 1050 oluyor.
Sonunda çözdüm, Radeon ayarları üzerinden 1080p çözünürlük oluşturdum ve oyuna girdiğimde 1080p seçeneği çıktı.
Bir kabloyu çıkar tak çok garip bir durum. Driver güncellediysen olduysa eski sürüme geç

Monitörünüz desteklemiyor olabilir mi acaba?
Arkadaş daha önceden 1080P oynayabildiğini fakat şu an oynayamadığını ifade ediyor. Sıkıntı başka bir şeyde olabilir. Riot Games Destek Ekibi ile de iletişime geçebilirsin.
monitörüm destekliyor, ne zaman radeon 2020 güncellemesini yaptım bu sorun olmaya başladı ayrıca pubgde de aynı sorun var.

Masaüstü çözünürlüğünü bir kontrol et. Ekran kartım AMD olmadığı için son çıkan sürümden kaynaklanıp kaynaklanmadığı hakkında bir şey diyemem.

Dönüştürücü gibi bir ürün mevcut mu monitör ile ekran kartı arasında?

Windows üzerinde 1080P çözünürlüğü görebiliyor musunuz?

Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp, tekrar yükleyin. Devam ediyorsa, sorun oluşturmayan eski sürümü tekrar yükleyin, güncel sürücüyü kaldırıp.
Oyunu kaldırıp tekrar yükleyin.

Sisteminize temiz kurulum yapmanızı öneriyorum ben. Temiz kurulum ile devam eden sorunların çözümlenmesi yüksek oluyor.

Sanal çözünürlük ayarın kapalı olabilir mi? Amd üzerinden kontrol eder misin? Belki de sanal çözünürlük sayesinde oynuyordun. Eğer öyle değilse enteresan.

Dönüştürücü gibi bir ürün mevcut mu monitör ile ekran kartı arasında.

Windows üzerinde 1080P çözünürlüğü görebiliyor musunuz?

Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yükleyin. Devam ediyorsa ve sorun oluşturmayan eski sürümü tekrar yükleyin güncel sürücüyü kaldırıp.
Oyunu kaldırıp tekrar yükleyin.

Sisteminize temiz kurulum yapmanızı öneriyorum ben. Temiz kurulum ile devam eden sorunların çözümlenmesi yüksek oluyor.
Masaüstü çözünürlüğüm 1080p oyunu da ekran kartı driverlerinide yeni kurdum ama bu sorun devam ediyor.
Sanal çözünürlük ayarın kapalı olabilir mi? Amd üzerinden kontrol eder misin? Belki de sanal çözünürlük sayesinde oynuyordun. Eğer öyle değilse enteresan.
Sanal çözünürlük diye bir şey göremedim nereden bakabilirim o ayara ?
O zaman şuan ki driveri DDU ile kaldırıp eskiden kullandığınız drivere geçin.
Gerekirse öyle yapıcam ama çok saçma neden gelen güncelleme ile benim çözünürlüğüm değişiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı