League of Legends Flamer, Troll ve Feeder Sorunu

Bu durumdan muzdarip misiniz?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Bu yazı direkt olarka konu sahibine yazılmış bir şey değil, içeriği bile okumadım. Başlıktan tahmin yürütüp içimi döktüm, okumak isteyene:

İki küfür yazdı diye birini raporluyorsan, üstüne bunu her oyun en az bir ya da iki takım arkadaşıan ya da oyuncuya yapıyorsan bunun hiçbir etkisi olmayacak. Aksine hesabının yazılımsal olarak güven puanı düşürülecek. Aynı zamanda oyuncu iki ya da üç dakika, hadi beş dakika olsun, basede bekledi diye gidip AFK bölümünü işaretlersen o kişi yine ban yemeyecek, üstüne senin güven puanın düşecek. Oyunda mute özelliği var, birinin yazıklarını görmek istemiyorsan ifadelerini dahi susturup oyununa devam edebilirsin.

Biri oyunu trollüyorsa sadece griefing'den reportlaman gerekli, bilerek beslemeden değil. Bunun gibi doğur raporlamalar yapman gerekiyor. Yazılan açıklamalar sistem tarafından kotnrol ediliyor. Flame yapıldıysa "flame" yazman, trollediyse "troll" yazman yeterli olacaktır. Bir paragraf yazmak yerine birkaç anahtar sözcük yazman daha mantıklı: "griefing, flame, afk."

Eğer oynadığın elodaki oyuncular kötüyse, senin de onlardan farkın yok. Zaten karakter bilgin olsa, rotasyon bilgin olsa bu tür kişilere karşı üstünlüğünü rahatlıkla koyabilirsin ve doğal olarak oyunu taşıyıp kazanırsın. Tabii buna uygun rol ve karakter seçimi yapman gerekiyor, eğer küme için oynuyorsan. Supporta Yuumi alıp taşıyamazsın, yanındaki Gold adc lanede ve fightlarda pozisyon almayı bilmedikten sonra. O nedenle Yuumi'nin düşük elodaki kaznama oranı düşük, elmas ve üzeri elodaki kazanma oranı yüksek. Takım arkadaşları nasıl oynaması gerektiğini biliyor. Bu arada boosterlar ilah değil, onlar nerede, ne zaman, ne yapacaklarını bildikleri için oyunları kazandırıyorlar, taşıyorlar. Farkları buradan belli oluyor, sen sümük gibi laneine yapışırsan, roam atmayı bilmezsen ve ne zaman atılacağı hakkında fikrin yoksa, hem o lanei, hem de roam atacağın lanein kaybetmesini göze almışsındır. Boosterlar durduk yere rahatça hesap boostlamıyorlar, o eloda farklarını ortaya koyuyorlar, karakter bilgileri zaten var. Seçtikleri karakterleri sınırlarına kadar kullanmayı iyi biliyorlar, rotasyon olmadıktan sonra hiçbir işe yaramaz karakter bilgisi. O yüzden görüyorsun yüzbinlerce puan Katarina oynayanların neden hala platta süründüklerini, plattakiler boşuna plat, golddakiler boşuna gold değil. Taşıyamıyorsan, senin de onlardan farkın yok, bitti. Ben şans bir haftadan kısa sürede gümüşten elmasa hesap kasmadım, farkını ortaya koyarsan, taşıyabilirsin, yanında en kötü oyuncu da olsa. O yüzden Duo Boost diye bir pazarlama var. Silverdan çıkamayan çocuğu yine de yanına alıp taşıyabiliyorsun aynı oyunda. Aynı zamanda o oyunda o çocuk gibi en az üç takım arkadaşın daha var. Sadece senin takımındakiler de kötü değil ayrıca, karşı takım da aynı kümeye sahip ve aynı eloda oynuyorsunuz.

Bu açıklamaların hiçbiri kesmedi mi, kötü olduğunu kabullenemeyip yediremedin mi? Bırak o zaman oyunu, hiçkimse zorla oyun oynatmıyor sana. LoL tarzı onlarca oyun bulurum, gösteririm. Madem böyle oyuncular var, bunlar banlanmıyor diye ağlıyorsun, yakınıyorsun, madem maçların zaman kaydı, bırak! Basit değil mi, iki click ile oyundan çık, iki, üç click ile oyunu sil ve bırak.

CS:GO ya felan geçin ??
CS:GO ya geçinden kastın umarım Jailbreak serverlarında oynayın tarzındadır. 2013 sonundan beri lol oynuyorum son 2 yıldır pek aktif değilim. Platin 1 ligindeyim ve yaklaşık 6 7 aydır CS:GO kasıyorum ve net şekilde çok hoşuma gidiyor ve sprey kontrolunde olan zorluk olsun ona minik minik alıştıktan sonra alınan haz olsun gerçekten çok tatlı. Umarım küçümseme yapmamışsındır. Silversın benim ligimde dahi ara ara geliyor öyle tipler Türkiye sunucunda dolu zaten. Premade bulabilirsen en azından 2 lane birden kazanma şansınız artar.

Her maç 9X raporlasak bile ban yemeyen fedakar arkadaşlara sesleniyorum. Bırakın lütfen oyunu CS:GO'ya falan geçin. Ranked maç giriyorum smurf hesap ile. Serinin son maçındayım, gümüşten çıkacağım. Solo Yorick oynuyorum, karşımda Malphite var.
Oyuna başladık AFK var. Biz yenilemeden yetişti. Gank alamadım kazanıyordum başta koridoru. Adamı ikinciye öldüreceğim tek düz vuruşluk canı var. Elise çıkıverdi bir anda. Vel'Koz nasıl feedlemişse adamı tek yedim zaten.
Neyse çok önemsemedim. Sonra Hecarim geldi gene öldüm. Bizim Master'yi gank özürlü. Hecarim geldi gene ganke sonra Vel'Koz yetişti ikisini de aldık.
Tamam her şey güzel flame yapmıyorum oyunun başından beri taktik veriyorum, moral veriyorum. Bot da öne geçmiş kule de almışlar.
Sonra chatte Kai'Sa'nın Vel'Koz'a sana oyun yok yazdığını gördüm. Ve her şey o anda başladı. Kai'Sa yalnız başına dolaşıp ölmeye başladı. Takımla beraber dolaş, tek başına dolaşıp ölme oyunu satıyorsun dedim. Bana ne dedi tahmin edin. "annenle dolaşıyorum. " evet tam olarak bunu söyledi yanlış okumadınız. Ve oyunun kalan 15 dakikası boyunca size oyun yok, küfür, bilerek besleme ile maçı kaybettirdi bize.
Ve Riot Games hala bu tür oyuncuların oynamasına müsaade ediyor. Şahsi fikrim sürekli oyunda küfür eden ve bilerek besleyen insanları sadece rapor sistemine bırakmamak. Oyuncuların maç analizlerine bakarak banlamak. Mesela son 20 maçın analizine bakarak onun troll, feeder veya flamer olup olmadığını anlayıp banlayabilirler.
Herkesin kötü geçirdiği maçı olabilir ancak her maçta da kötü oynamazsın, her maçta küfür etmezsin, her maçta trollemezsin. Oyuna yeni başlayanlar için hemen banlamak yerine onlara ne hata yaptıklarını anlatıp, oyun onlara bunu düzeltmeleri için taktik verebilir. Ama bunu adam altın eloda yaparsa kardeşim kusura bakmayın ama o adam banı sonuna kadar hak ediyor.
Elo Boost yaptırıyorlar tahminen. Yoksa yükselemezler bu kadar.

Kanka zaten herkes bu sorundan şikayet ediyor ancak yapcak bir şey yok sistem kötü herkes istediği gibi herkese sövebiliyor bunu biz düzeltemeyiz LoL report sistemini düzeltmesi lazım (6 yıldır LoL oynuyorum bilip bilmeden konuşmuyorum yani)

Kanka zaten herkes bu sorundan şikayet ediyor ancak yapcak bir şey yok sistem kötü herkes istediği gibi herkese sövebiliyor bunu biz düzeltemeyiz LoL report sistemini düzeltmesi lazım (6 yıldır LoL oynuyorum bilip bilmeden konuşmuyorum yani)
Oyunu bu sitemimden sonra bıraktım zaten artık dönmem. Biliyorum ben de sezon 3'ten beri oynuyorum oyunu.

Birim olarak konuşalım. EU West'te 10 birim paraya alınan şey TR'de 48 birim para. Madem oyunda ekstra üstünlük sunmuyor ve hiç para ödemeden de oynayabiliyorum birim hesabı olarak yapsınlar RP fiyatlarını. Ayrıca Blitz oyunda üstünlük kuruyor madem onu da yasaklasınlar.
1.si riot games in neden rp bu kadar pahalı diye bir forumu var gidip oraya bakabilirsin 2.si rp fiyatları kur bazında hala en düşük fiyatlara sahip olan ülke turkiye (birim değil kur bazlı) 3.su ise blitz hiçbir üstünlük sağlamıyor ne script mi bu yada blitz indirinde mide geçince evine Fakeri soloya geçince Armutu mu yolluyorlar sence altı üstü rün diziyor hangi yeteneği geliştirmen gerektiğini söylüyor birde item öneriyor ama oyunu bilen adam daha iyi itemler seçebilir dediğin çok mantıksız doneminde mklol vardı evet üstünlük sağlıyordu çünkü o zamanlar ne ejder sayacı ne orman sayacı vardi ve bu program skin HİLESİ de iceriyordu fakat blitz sana sanal koçluk yapan bir program o zaman e-spor arenalarinda koçları engellemeleri gerekir senin dediğine dayanarak

CS:GO ya felan geçin ??
CS:GO ya geçinden kastın umarım Jailbreak serverlarında oynayın tarzındadır. 2013 sonundan beri lol oynuyorum son 2 yıldır pek aktif değilim. Platin 1 ligindeyim ve yaklaşık 6 7 aydır CS:GO kasıyorum ve net şekilde çok hoşuma gidiyor ve sprey kontrolunde olan zorluk olsun ona minik minik alıştıktan sonra alınan haz olsun gerçekten çok tatlı. Umarım küçümseme yapmamışsındır. Silversın benim ligimde dahi ara ara geliyor öyle tipler Türkiye sunucunda dolu zaten. Premade bulabilirsen en azından 2 lane birden kazanma şansınız artar.
Hayır küçümsemek değil amacım, CS:GO'ya kötü bir şey demiyorum oyuncu kitlesine diyorum, çok fazla küfür eden ve moral bozan tarzda oyuncu var, LoL'ün kitlesiyle CS:GO'nun kitlesinin de birbirinden aşağı kalır yanı yok zaten. Tek farkı LoL'de sesli sohbet olmadığı için sana chatten sövmeleri.

Arkadaşlar LoL çok eski bir oyun ve Türkiye Server'ı olan sayılı oyunlardan. LoL ekibine çok saygı duyarım gerçekten ticket sistemi olsun Türkiye'de turnuvalar düzenlemeleri olsun Türkiye'ye faydası saymakla bitmeyecek bir şirket Riot Games. Her oyunda olmasa bile birçok Online oyunda var öyle insanlar. Yapabileceğiniz en iyi şey oyun sonu raporlayıp ona karşı laf yetiştirmemek. Adam küfür mü ediyor susturma tuşu var, adam kafanıza ping mi atıyor pingleri susturun. Aslında çözümleri basit şeyler. Bugün karşıma cemgineer geldi eğer forum üyesi ise bana ulaşırsa mutlu olurum. :DEki Görüntüle 424950
Abi istediğin kadar raporla veya sustur ama o lp geri gelmiyor.

Geri
Yukarı